Güney, “90 kişilik otobüs gelecek”

Ana Sayfa » Haberler » Güncel » Güney, “90 kişilik otobüs gelecek”
Paylaş
Tarih : 13 Şubat 2018 - 14:21

08951941-12ed-4a6a-9934-1da76f772136Antalya Büyükşehir Koordinatörü Hüseyin Güney, Mahmutlar’a gelerek Otobüsler hakkında bilgiler verdi.
ANTALYA Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, ekibiyle birlikte geçtiğimiz hafta Mahmutlar gelerek hem Muhtar Ahmet Top, hem de vatandaşlarla bir araya geldi. Muhtar Top’un ve vatandaşların taleplerini dinleyen Güney, ardından Mahmutlar’da devam eden çalışmalarla ilgili incelemelerde bulundu. Barbaros Caddesi üzerindeki peyzaj çalışmalarının en kısa zamanda tamamlanacağını belirten Güney, sahil şeridine modern otobüs duraklarının yerleştirileceğini ifade etti.

OTOBÜSLER GELECEK

Mahmutlar Post Gazetesi olarak geçen hafta manşetten yer verdiğimiz ‘Türel Otobüsleri engelledi’ haberine Güney cevap verdi. Mahmutlar’da son dönemde herkesin merak konusu olan dolmuş sorunuyla ilgili de açıklama yapan Güney, ufak tefek pürüzlerin kaldığını ve Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile çözüm için görüşmelerin devam ettiğini vurguladı. Şu an için mevcut küçük otobüslerin ruhsatlarının 20 kişilik otobüslere göre verildiğini ve yeni gelecek olan büyük otobüsler için 90 kişilik ruhsat verilmesi gerektiğini ifade eden Güney, bu işlemlerin en kısa zamanda tamamlanarak Mahmutlar’a büyük otobüs seferleri konulacağını vurguladı.

BACAK “HALKI ÇİRKEFLİKTEN KURTARACAĞIZ”

Minibüsçüler Odası Başkanı Doğan Bacak, “Mahmutlar’a 90 kişilik otobüslerin gelmesi için ne olursa olsun bastıracağız” dedi.

Bacak, “Mahmutlar’daki otobüsleri bekliyoruz, halen daha ümidimiz var, yaz gelmeden biz bu otobüsleri değiştirmek istiyoruz. Ne olursa olsun her konuda bastıracağız. Antalya Büyükşehir’den bu yetkiyi alacağız. Eski otobüslerle vatandaşlara hizmet veremez durumdayız, arabalar eski. Bir an önce o eski  arabaların değişmesi lazım. Bir an önce o halkı o çirkeflikten kurtarmamız gerekir” dedi.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

 Lağım gibiyiz…!
 Lağım gibiyiz…!

Geçtiğimiz hafta Arıtmadan gelen ağır fosseptik kokusu Mahmutlar’da yaşayan halkı canından bezdirdi. Bakteri aşılama çalışmaları ile kokunun

Esnaflardan MAHKOD’a destek
Esnaflardan MAHKOD’a destek

Mahmutlar’ın şehirleşmesi için kurulan Mahmutlar Koruma ve Yaşatma Derneği MAHKOD’a esnaf desteği sürüyor. Geçtiğimiz hafta MAHKOD’a

Devletin imkanları hoyratça kullanılıyor
Devletin imkanları hoyratça kullanılıyor

Mahmutlar’ın eniştesi Eski Şoförler Odası Başkanı Ali Akkaya Yayla yollarındaki karayollarının çalışmasını eleştirdi. Her gün yayla