sudiTarıma dayalı ekonomisi olan Tokat merkezinde kurulu tek fabrikaydı. 2002 seçimlerinde %43.97 oyu devrin iktidarı aldı.
2007 yılında yapılan genel seçimler öncesinde bu fabrikayı özelleştirme kapsamına alan dönemin iktidarı % 51,95 oy alarak ödüllendirildi.
Sigara fabrikası Tokat ekonomisine aylık yaklaşık 4-5 milyon lira girdi sağlıyordu.
2009 yılında kökten kapatıldı ve benim can hemşerilerim %56 gibi rekor oyla iktidar partisine teşekkür etti.
Kamyoncusu, tütün üreticisi ve iki bin fabrika işçisi sokağa atıldı.
Tokat, Türkiye’nin en çok göç veren ili olarak tarihe geçerken yedi olan Milletvekili sayısı beşe düştü. 2009 yılında Türkiye genelinde 60 yaprak tütün işleme tesisinin kapısına kilit vuruldu.
Bir anlamda tütün tarımı bitti ancak bu illerde belediye seçimlerini yine iktidar partisi kazandı.
22 Ağustos 2010 tarihinde yani 30 Ağustos zafer bayramından bir hafta önce ülkemizi şereflendiren Anguslar törenlerle karşılandı.
Bir kısmı Derince limanında kayboldu ama derin devletin bu kumpası hemen anlaşılıp Anguslar yakalandı ve kesildi.
Angusların gelişinin bir iyi birde kötü tarafı vardı.
İyi tarafı “istediğimiz zaman sığır alırız.
Öyle anamızı ağlattınız teraneleri bizi bağlamaz” mesajı iken kötü tarafı ise köylülerin İstanbul’a hücum etmesiydi.
Angusların gelişinden sonra yapılan seçimleri iktidar partisi açık ara kazandı.
2002’den 2012’ye kadar Türkiye 25 milyon dönümlük tarım alanını işlemekten vazgeçince İlk parti İthal saman Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Abdullah Kutlu, tarafından Erzurum’da törenle dağıtıldı.
Sonraki seçimde Erzurum’u iktidar partisi açık ara kazandı.
2002 yılından 2012 yılına dek geçen sürede Türkiye’nin yüzde 18.4’ü İstanbul’a göç etti.
2000 yılında 10 milyon 18 bin 735 kişi olan nüfus, 2015 yılında yaklaşık 14,6 milyon rakamını buldu. Mevcut yolların yürümeye bile yetmemesi üzerine Kanal İstanbul, yeraltı treni ve diğer projeler devreye sokuldu.
Kömür ve fasulye yardımlarının tavan yaptığı dönemlerdeki ivme tüm zamanlar için yol haritası oldu. Hedef kitle seçimi ve seçim sonuçları 12 yıllık başarının teşekkür belgesiydi ki: madenler patladı, işçiler öldü, Recep amcaya devletin hediye ettiği kara lastik ve en son Çin’den ithal edilen kuru fasulye ile 7 Haziran seçimlerine giriyoruz.
Emekliye verilen 20 Liralık maaş artışı iktidarın birkaç puan kaybetmesine yol açsa da ben yinede iğneden ipliğe her şeye zam yaparak bu açığı kapatacaklarına gönülden inanlardanım..!
Eğer halkı yanıltmazlarsa emrettikleri üzere 400 vekili seçip onları taçlandırırız..!