top3Mahmutlar Mahallesi Muhtarı Ahmet Top’un üstün gayreti halk tarafından takdire şayan bulundu. Muhtar Ahmet Top, ‘Mahmutlar için elini taşın altından hiç kaldırmıyor’ diyen Mahmutlar halkı, “İktidar Partili meclis üyesi ve yöneticileri Mahmutlar için ne yapıyorlar. Yarının gelişi dünden belliydi. İlçe olacak 30 bin resmi nüfuslu bir beldeyi Mahalle yaparak adeta dalga geçildi. AKP’nin iki dönemdir Mahmutlar’daki temsilcileri artık kış uykusundan uyansınlar. Mahmutlar’ın ilçeliği için hiç olmazsa, Muhtar Ahmet Top kadar çalışsınlar belki İlçe oluveririz” dediler.
TOP, KAPALI SPOR SAHASI İÇİN BASTIRIYOR
Mahmutlar Mahallesi Muhtarı Ahmet Top, Alanya Kaymakamlığı’na yazmış olduğu dilekçe ile Kapalı Spor Salonu istedi.
‘Mahmutlar’daki okullarda 5 bin gencimiz var, bunlar hiçbir spor sahasından yararlanamıyor. Çünkü yok’ diyen Muhtar Ahmet Top’un Kapalı Spor Sahası isteğine, Alanya Gençlik hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğünden cevap geldi. Dilekçedeki cevab-ı yazısında, “Spor Genel Müüdürlüğümüz tarafından yatırım programına alınarak, tesis yapılabilmesi için öncelikle spor tesisi yapılacak taşınmazın Spor Genel Müdürlüğümüz adına tahsis işlemine müteakip müdürlüğümüze taşınmaza ilişkin tahsis belgesi; taşınmazın bilgi ve belgelerinin gönderilmesi halinde de Spor Genel Müdürlüğüne bahse konu taşınmaz üzerine yatırım teklifinde bulunulacaktır” denildi.
Muhtar Ahmet Top’un Alanya Kaymakamlığına yazmış olduğu dilekçede, “Sayın amirim Mahmutlar’ımızda 5 ilköğretim, 1 İmam Hatip, 1 Lise ve toplam bu okullarda 5 bin öğrencimiz bulunmaktadır. Bu 5 bin öğrencimizin 300’ü uluslararası miletten oluşmakta. Mahmutlar’da gençlerimiz ve öğrencilerimizin gerek sosyal, gerekse sportif, gerek kültürel amaçla kullanabileceği sportif olimpik yüzme havuzu, futbol, voleybol, basketbol sahaları ve tenis kortlarının Mahmutlar’a kazandırılması için gerekli ilgi ve alakanın gösterilmesini arz ederim” dedi.