20140725_112326Mahmutlar-Alanya arasında taşımacılık yapan halk otobüsleri halkı canından bezdirdi. Yıllardan beri hallk otobüsü ile Alanya-Mahmutlar arasındaki ulaşımdan yararlanan vatandaşın şikayetini değerlendiren Mahmutlar Post Gazetesi sahibi Mesut İlhan, korkunç gerçeği gözleri ile görerek fotoğrafladı. 22 kişilik koltuğu bulunan bir halk otobüsünde 54 kişi sayan İlhan, “Bu kadarını da beklemiyordum” dedi.
YOLCULAR TOST OLUYOR
İlhan, “Vatandaşlardan uzun bir süredir halk otobüsleri konusunda şikayet alıyorduk, bayramdan önceki Cuma günü saat 11.15 civarlarında önümüze ilk gelen halk otobüsüne bindim. Otobüse bindiğimde otobüsün her yeri tıklım tıklım olduğundan herhalde ben son yolcuydum, benden sonra kimseyi almaz diye düşündüm. Maalesef yanılmışım benden sonra daha 6-7 kişi otobüse bindi. Biraz otobüsün ortasına geçince arkadan bir ses, “Mesut ağabey gör bu halimizi bu sıcakta tost olduk, tost” dedi.
Kafamı sallayarak onay verdim ama önce koltukları sonra yolcuları saydım, 22 koltuk ve tam 54 kişi var. Bunlar arasında elbette çocuklarda bulunuyordu. Klima açık fakat yolcuların yüzleri ve kollarında terleri net görmek çok mümkündü. Otobüs şoförü siyah gözlükleri ile, “arkayı göremiyorum böyle hareket edemeyiz” diyerek arabanın hınca  hınç dolu olduğunu da okeylemiş oldu. Kestel sağlık ocağı önüne gelince trafik polisi yol kontrolü yapıyordu, bizim otobüsümüze ‘dur’ denildi fakat otobüsümüz kontrol noktasının 100 metre ilerisinde durdu. Belli ki şoför trafik ile bir olumsuzluk yaşamak istemiyordu. Şoför indi trafik noktasına kadar koştu memur beyle bir şey konuştu el sıkıştı ve otobüse kadar yine koştu. Mahmutlar Post Gazetesine bugüne kadar gelen halk otobüsü şikayetlerine ne kadar doğru olduğunu görmüş oldum. Şoförün ismi bende saklı, ilgilenen yetkililerin dikkatine” dedi.