Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Ahmet Top, Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik’in seçim dönemindeki seçim kitapçığında bulunan, “Su paralarını yarıya indireceğiz” sözünün tutulmasını istedi.
“Halkımızdan gelen istekleri, halkım adına gerekli mercilere iletmek istiyorum, onların sesini duyurmak görevim” diyerek, sözlerine başlayan muhtar Ahmet Top, sorunları maddelersek;
1- Bilhassa en çok rahatsızlık işyerlerindeki kullanılan suyun faturaları. Örneğin, 14 ton su kullanılmış gelen fatura 51 TL,  9 ton meskende su kullanılmış fatura 18 TL.  Vatandaşlarımız diyor ki, “Seçim çalışmalarında vaat ettikleri kitapçıklarında su paraları çok yüksek. Seçilirsek biz iktidara gelirsek, yarıya indireceğiz yazıyordu. Bu sözlere inandık, iktidara taşıdık oy verdik. Maalesef  su fiyatları elektrik ve telefon paralarını ikiye katladı” diyorlar, diyen Top, “Halkımız “dimçayı’nın suyu denize akıyor, biz suyun içinde 2 lira ile 4 lira arası su içiyoruz” diye  haykırıyorlar, “Almanya’da,  Hollanda’da su parası yok ama burada su parasından bütçe açığı kapatılıyor”, diyorlar” dedi. 
2- Dolmuş sorunları, basında çıkan haberleri de dile getirerek, halkımız, “Bizim elimizde Sayın Belediye Başkanımız tarafından imzalanmış, paso kartımızı dolmuşa binip, şoföre gösteriyoruz “geçersiz lütfen ücreti verir misiniz,  vermezseniz iner misiniz” diyorlar. Neden pasomuz var kullanamıyoruz, kullanamayacağımız paso neden verildi” dediler.
Top, “Basında çıkan haberlerde belediye “Benim verdiğim pasoyu nasıl geçersiz sayarsınız”,  dolmuşçularda, “Belediye önüne gelene 250 adet paso vermiş, biz zarar ediyoruz. Bu kadar paso verilir mi” diyerek isyan içerisinde. Herkes kendince haklı, bence bu sorunun çözümü dolmuşçuları temsilen 3 kişi, belediye’yi temsilen 3 kişi, halktan 3 kişi, tabi adam yerine sayarlarsa da 3 muhtarlı bir toplantı yapıp, konsensüs sağlanıp, karara bağlanmalıdır.
Verilen paso kartlarının arkasında hem Belediye Başkanı, hem dolmuşçular Başkanı imzaları ile çözülür” diye düşünüyorum ve ben muhtar olarak böyle bir konsensüse halkım adına varım, çözümden yanayım” dedi.
Top, “Ayrıca yine halkımın sezlenişi olan dolmuş fiyatları, bir Ankara, bir İstanbul’a ve bir Konya
‘ya göre km olarak karşılaştırırsak, Mahmutlar- Alanya 12 km ama bu büyük şehirlerde 20- 25 km ile yol ulaşım ücretleri aynı, yani Mahmutlar da ulaşım iki katı fazla pahalı lütfen sorunlarımız çözülsün orta bulunsun. Yine Göleviz, Toros çekiç 8 residence sokağı, Sarıhasanlı Caddeleri  Keşbeleni, Fatih Caddeleri halkı hiç olmazsa günde belirli saatlerde seferler istiyorlar, hem pazara giden esnaflar, hem daire sahipleri hatta dairesi olup ta ulaşım sorunu olduğu için mülk sahipleri kiracı bulamadıklarını dile getiriyorlar çözüm bekliyorlar halkımızın Mahmutlarımızın menfaatleri doğrultusunda çözüm için her zaman varım dedi