12719342_946368622083857_6388267956940995336_oAh Mahmutlar’ım ah. Alanya bölgesinde Sağlık Bakanlığı Hastane yapacak yer ararken Mahmutlar’da Sağlık tesisi yeri bomboş bekliyor. Ama nedendir bilinmez bir türlü Mahmutlar akla gelmiyor. Mahmutlar’ın nüfusu 34.950 + 10.000 yabancı uyruklu yerleşik vatandaşlarımız resmi olmadan Mahmutlar’da yaşamını sürdüren binlerce kişi. Mahmutlar nüfusu ve kriteri ile onlarca il ve İlçeyi geride bırakırken niçin Devlet hastanesi için başka yerlerde yer aranıyor anlamış değiliz. İsyanımız hep aynı ‘siyasilerimiz niçin Mahmutlar’a üvey evlat muamelesi’ yapıyor. En çok yorum ise ‘Mahmutlar’daki siyasetçilerin birlik beraberlik olamadıkları için’ Mahmutlar hizmet alamıyor oldu.
MUHTAR “SAGLIK BAKANLIGI YER ARIYORSA YER GÖSTERELİM”
Sağlık bakanlığı Alanya’ da yapılması planlanan hastane için yer aradığı resmi gazete yayınlanması üzerine   Muhtar Ahmet Top, gelsinler  biz yer gösterelim   3. hastane Mahmutlara yakışır dedi.
Yapılması planlanan 3 hastanenin Mahmutlar sakinlerinin çok faydasını göreceğini belirten Muhtar Ahmet Top, “Kışın Mahmutlar’da 50.00 bin nüfus yaşar, yaz sezonunda bu rakam 90.00 binlere kadar çıkar. Alanya’daki hastanenin akabinde  Mahmutlara yapılan bir hastanenin çok daha faydalı olacağını yetkililerde biliyor bizde biliyoruz.
Sağlık bakanlığı  tarafından yapılması planlanan 3. hastane için Mahmutlar belediye iken yer tahsisi yapıldı ve Büyükşehir yasasınca Antalya bağlanan ve mahalle statüsünde olan Mahmutlar gelişti ve acilen hastane gerekli yapılması  planlanan 3. hastanenin Mahmutlara yapılması lüks değil acil ihtiyaçtır” dedi.