MAHMUTLAR’A KÜLTÜR MERKEZİ ŞART
Mahmutlar Düğün Salonunda Finlandiya’nın en ünlü sanatçıları Finli yerleşik vatandaşlara muhteşem bir konser verdi. Konser’de tek eksiğin Mahmutlar’da Kültür Merkezi’nin olmayışı bir kez daha ortaya çıktı.
Mahmutlar’da yaşayan Ankara İstanbul İzmir ve diğer illerden gelerek yerleşen vatandaşlarla birlikte Avrupalıların da oranı bir hayli fazla. Bu vatandaşlar sosyal ve kültürel etkinliklere katılmak istiyor ama solon yok. 60 bin nüfus üç yüz kişilik düğün salonuna salona mahkum ediliyor. MAHKOD Derneği Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’i bir kez daha Mahmutlar’a Kültür merkezi yapılması için göreve davet etti.
MAHMUTLARIN GELİŞMESİNİ ENGELLEMEYİN
MAHKOD Derneği’nin sponsorluğunda Mahmutlar Düğün Salonunda gerçekleşen Finli sanatçıların yer aldığı konserde Mahmutlar’ın Kültür Merkezi’ne ihtiyaç olduğu bir kez daha ortaya çıktı. MAHKOD Başkanı Mesut İlhan ilgili yöneticilere Mahmutların her alanda gelişmesi engelleniyor. Bu davranışınızdan vazgeçin Mahmutların şehirleşmesinin önündeki engelleri kaldırın. Hizmet getirin bu halk size tüm desteğini verir dedi.
FİNLİ ÜNLÜ SANATÇILAR MAHMUTLAR’DA
MAHKOD Derneğinin sponsorluğunda Mahmutlar Düğün Salonunda bölgede yaşayan Finli yerleşik vatandaşlar için bir konser düzenlendi. Konsere Türkler Güzel Sanatlar Lisesi korosu da katıldı. Finli Ünlü Sanatçılar Jussi Makkonen, Cello ve Nazig Azezian da piyanosuyla katılımcılara keyifli saatler yaşattı.
İLHAN, “YÜCEL ARTIK GÖRMELİ”
Mahmutlar Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Mesut İlhan, MAHKOD’unsponsor olduğu Finli konserinde Mahmutlar’ın acilen Kültür Merkezine ihtiyacı olduğunun altını çizdi.
İlhan, “Mahmutlar’da dünyanın her yerinden vatandaşlar yerleşik olarak yaşıyor. Mahmutlar’da her dilden her ırktan yaşayan bir mozaik topluluğu var ama etkinlik için Mahmutlar’daki 300 kişilik düğün salonu mecbur ediliyor. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’e bir kez daha yüksek sesle çağrıda bulunuyorum. Mahmutlar’ın çok kapasiteli bir kültür merkezi ihtiyacı var ve bu sorun biran önce çözülmelidir” dedi.