Haykırma zamanı

Ana Sayfa » Haberler » Güncel » Haykırma zamanı
Paylaş
Tarih : 05 Aralık 2017 - 13:01

DSC_0321 123Haber/ Fatma Erdem

Kurulma aşamasındaki MAHKOD ilk faaliyetini Tiyatro oyunu ile gerçekleştirdi. Mahmutlar’da yaşayan bir topluluk kendi yazdıkları oyunu kendileri sergilediler. Halk Başkan Yücel’den Kültür merkezi istiyor.

Mahmutlar’da Tiyatro Tİ topluluğu tarafından Mahmutlar Düğün Salonunda “Kadının Fendi, Erkeği Yendi” adlı oyun sergilendi. Yüzlerce sanatseverin izlediği oyun sonrası Mahmutlar’a içerisinde Tiyatro salonunda olduğu bir Kültür Merkezi’nin yapılmasının şart olduğu yorumları geldi ve “artık haykırma zamanı” dediler.

“EKSENİMİZ KAYIYOR”

Kurulma aşamasındaki Mahmutlar Koruma ve Yaşatma Derneği (MAHKOD) tarafından organize edilen Tiyatro gecesinde bir konuşma gerçekleştiren Kurucular Kurulu Dernek Başkanı Mesut İlhan, “Büyükşehir yasası ile birlikte belediyelerimiz kapandı. 35 bin resmi nüfuslu Mahmutlar’da 3,5 yıldır bir konser izleyemedik. Her yıl birkaç defa festivaller, fuarlar yaparken biz sanata ve sanatçıya hasret kaldık” dedi.

“ŞEHİRLİ GİBİ YAŞAMAK İSTİYORUZ”

İlhan, Mahmutlar’ı ilçe yapmadılar ama biz bir şehirde yaşıyoruz gibi dernek olarak çalışmalarımız olacak. Daha derneği kurmadan faaliyetlerimiz başladı. Bir gün MAHKOD logolu bir afişin altında bir gitar çalan birine rastlayabilirsiniz, festivaller yapabilir, konser ve daha farklı aktiviteler gerçekleştireceğiz, yeter ki sizler destek olun” dedi.

MAHKOD KURULACAK HER ŞEY FARKLI OLACAK

‘MAHKOD Mahmutlar’da yaşayanların Derneğidir’ açıklaması yapan Başkan Mesut İlhan “Mahmutlar Koruma ve Yaşatma Derneği (MAHKOD)’a üye olmak için sadece ayda 1 TL ödemeniz yeterli. Mahmutlar’ı ilçe yapamayabiliriz ama bir ilçe gibi şehirli yaşayabiliriz. Derneğimiz şu anda Antalya’da ilgili kurumda Onaylanmak üzere bekliyor. Kurulunca tüm halkımıza duyuru yapacağız. Şu anda bile üye olmak için sabırsızlanan vatandaşlarımız var, bu ilgi karşısında bizlerde mutlu oluyoruz. Mahmutlar halkı MAHKOD’a destek verdiği sürece Mahmutlar’daherşey farklı olacak” dedi.

KATILIM YÜKSEK OLDU

Mahmutlar halkının, sanata muhtaç olduğu bir kez daha ortaya çıktı. Mahmutlar’a göç eden ailelerin Ankara, İstanbul gibi büyük kentlerden olması ve Mahmutlar’da sanat ile ilgili hiçbir aktivitenin az olması veya hiç olmaması yıllardır dile getirilir. Yönetmen Haldun Kağ tarafından sahneye konulan Mahmutlar’daki tiyatro severler tarafından hem yazılan hem de oynanan oyun katılımcılardan tam not aldı. Düğün salonunu tıklım tıklım dolduran halkın yanısıra CHP Alanya İlçe Başkanı Ali Takavut, CHP İlçe Başkan adayı Mehmet Can Karagöz, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nuri Demir, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Harun Gökçe, Tiyatro ve Sinema sanatçısı Rahmetli Mete İnsenel’in eşi Kamuran İnsenel de katılımcılar arasında yer aldı. Oyun sonunda Yönetmen Haldun Kağ başta olmak üzere skeçleri yazan Mahmutlar Post Gazetesi köşe yazarı Sudi Çandır’a, oyunculara ve MAHKOD Derneği Kurucularına katılımcılar tarafından alkışlı teşekkür geldi ve en kısa zamanda yine yeni bir etkinlik istendi.

 

 

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Özdemir, “Adayım” dedi
Özdemir, “Adayım” dedi

2019 yılında yapılacak olan yerel seçimlerde Muhtar adayları tek tek adaylığını açıklamaya başladı. Mahmutlar’lı Turizmci Ali Özdemir

İşte  başarı bu…
İşte başarı bu…

Mahmutlar Kılıçaslan İlkokulu birkaç yıl öncesinde yardıma muhtaç bir okulken şimdi tüm ihtiyaç sahibi okullara yardım göndermeye başladı. Bir

Ağa Bulgaristan’da
Ağa Bulgaristan’da

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Kerim Yılmaz, “Sofya’da yapılan turizm fuarında Alanya’ya kardeş şehir teklifi geldi”