Helal olsun Türel’e

Ana Sayfa » Haberler » Güncel » Helal olsun Türel’e
Paylaş
Tarih : 18 Ağustos 2014 - 12:34

Ahmet TopMahmutlar Mahallesi Muhtarı Ahmet Top Mahmutlar’ı bir Belediye Başkanı gibi yönetiyor. Devletin tüm kurumları ile iletişim halinde olan Muhtar Ahmet Top, Türel’in ilgisine de hayran oldu.

CHP’liği ile tanınan Mahmutlar Mahallesi Muhtarı Ahmet Top’tan, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’e övgü dolu sözler. Top, “Menderes Türel’in Alanya’ya gelerek, muhtarlar ile yaptığı toplantıda sözlü ve yazılı dosya hazırlayarak mahallenin sorunlarını dile getirmiştim. Türel’in birim amirleri 7 maddeden oluşan isteklerim için tek tek aradılar ve beni bilgilendirdiler. Belediye yönetmek böyle olur, sevgi kazanmak ve taraftar oluşturmak böyle olur” dedi. 

NAULA YÜZÜNÜ AÇACAK MI?
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in birim amiri Muhtar Top’u telefonla arayarak, ‘naula’ ile ilgili olarak taleplerini sordu. Mahmutlar’ın şehir merkezinde bulunan tarihi ören yerinin aydınlatılarak, turizmin hizmetine girmesini talep eden Top, “Naula’ya ulaşım yollarının açılmasını, halkın tarihi mekan içinde oturması için 100 bank, aydınlatma ve sit alanı olduğu için ahşaptan bir çay ocağı istiyorum” dedi. İlgili birim amiri talepleri değerlendirme sözü verdi.
TOZLU YOLLAR ASFALTLANACAK MI?
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in asfaltla ilgili birim amirinin de Muhtar Ahmet Top’u aradığı öğrenildi. Top’un Türel’in birim amirlerinden, ‘Mahmutlar içerisinde bulunan Sarıhasanlı mevkii, Mahmutlar Yeni Sanayi yolu, Gökkeçi mevkii, Salı ve Cumartesi pazarlarına giden tozlu yollar, Sarımut ve Sülüklü Yaylası ve Sülüklü’den Gökbel’e giden yolun asfaltlanmasını istediği öğrenildi.
NOTER’İN GELMESİ AN MESELESİ
Mahmutlar’ın ilçe olması için en önemli ayaklarından birisi olan, ‘Noter Mahmutlar’a geliyor’ gibi. Muhtar Ahmet Top’un ve Mahmutlar Post Gazetesi’nin sık sık gündeme getirdiği ‘Mahmutlar’a Noter kurulması’ konusu sıcaklığını koruyor. Muhtar Ahmet Top’un Noter ile ilgili vermiş oluğu dilekçe Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Ankara’ya Adalet Başkanlığına ulaştığı bilgisi Muhtar Ahmet Top’a geldi.

Top’un Mahmutlar Post Gazetesi’ne konu ile ilgili vermiş olduğu bilgide, “İçeriği Türkiye Cumhuriyeti’nde yeni, Noter kurulması yılda 2 defa değerlendirmeye  alınır. Bu değerlendirmede istenen kriterler göz önüne alınır.  Bu kriterlerin en başında banka sayısı yer alıyor ve nüfus kriteri, alışveriş merkezleri ile birlikte satışı bekleyen araç ve binalar bulunuyor. Mahmutlar’da hiçbir eksik kriter sorunu yok.  9 banka, 15 alışveriş merkezi, 30 bin nüfus ve satışı beklenen 15 bin konut var. Bu kriterlerle Noter bizim hakkımız” dedi.

 

 

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Yücel, “MAHKOD”lu oldu
Yücel, “MAHKOD”lu oldu

Mahmutlar’ın yeni Derneği MAHKOD Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’e ziyarette bulundu. Yücel, MAHKOD’a üye oldu ve yatırımlarla

Çakır, “Mahmutlar benim bıraktığım gibi duruyor”
Çakır, “Mahmutlar benim bıraktığım gibi duruyor”

Mahmutlar’ın efsane başkanı Alaattin Çakır Alanya Dim TV’de Gazeteci Mehmet Ali Dim’in İğneli Fıçı Programına konuk oldu. Çakır Mahmutlar’a

Sönmez’e alkış
Sönmez’e alkış

Mahmutlar Post Gazetesi ve MAHKOD Derneği olarak gündeme getirdiğimiz Mahmutlar Saat Kulesi’nin perişanlığı gideriliyor. AK Parti Mahmutlar Mahalle