HELP HELP HALEP

Ana Sayfa » Köşe Yazarları » HELP HELP HALEP
Paylaş
Tarih : 19 Aralık 2016 - 9:47
Sudi ÇANDIR

sudiDünyada 63 Müslüman ülke bulunmaktadır. Buna mukabil ülke sayısının en az iki katı adında ‘İslam’ geçen terör örgütü vardır.

Bu örgütlerin hedefinde ise ne İsrail, ne ABD ne Rusya direkt olarak İslam vardır.

Müslüman kanı akıtarak İslam-ı yayma fikrinde olan bu arkadaşlar hiç durmadan öldürürler. Sadece mezhepler arasında değildir bu savaş, birde bunların tarikat, cemaat ve sülale boyutu var.

Işid Boko Haram – Nijerya Ebu seyyaf (en:Abu Sayyaf) (1991-Hâlen faal; İslami ayrılıkçılar;Filipinler) Moro Ulusal Özgürlük Cephesinden ayrılmıştır.

Aden-Abyan İslâmi Ordusu (Yemen) Adolat (:en:Adolat)- Özbekistan Akromiya (:en:Akromiya)- Özbekistan Gamaa al-Islamiyya(en:Al-Gama’a al-Islamiyya) En:Armed Islamic Group Cezayir.

Bu örgütlerin hepsi silahlı ve hiçbir zaman mermileri bitmez.

Silah sıkıntısı yaşamazlar.

El-Aksa Şehitleri Tugayı. Ansar El-İslam.

El Kaide. Asbat El Ansar. Tevhid ve Cihat Cemaati – Ebu Musab El Zarqawi’s Sunni şebeke, Irak Doğu Türkistan İslami Hareketi El Kaide ile bağıntılı ayrılıkçı örgüt, Çin’in Xinjiang otonom bölgesinde islami bir devlet kurmayı hedeflemektedir.

Olurda bu örgütler halk gözünde itibar kaybederse hemen yenisi kurulu ama eylem değişmez. Kan ölüm ve acı.

Mısırlılar İslami Cihad Örgütü. İslamî Fetih Güney Lübnan. Mücahitler Örgütü Pakistan and Keşmir.

Hizbu Nüsra – Özbekistan. Hizb ut-Tahrir en:Hizb ut-Tahrir.

Bahreyn İslami Özgürlük Cephesi Orta Asya İslami Hareketi sonrasında El Kaide’ye katılmıştır.

Tacikistan İslami Hareketi.

Caişe Muhammed Pakistan.

Bu günlerde Suriye’de yaşanan gelişmeler elbette bizleri de ilgilendiriyor.

Yaklaşık 7 yıldır süren iç savaşın neredeyse sonuna gelindi.

Maalesef bu savaşın tek kazananı silah tüccarları olurken, tek kaybedeni masum halk olmuştur. Milyonlarca mülteci, binlerce can kaybı, acı, ölüm, zulüm.

Halep’i boşaltıyorlar şimdi.

Sünni Müslümanlar “Allah Allah” diyerek kaçıyor.

Şii Müslümanlar “Allah Allah” diye kovalıyor.

Rusya, İran el ovuşturuyor. ABD-İsrail 200 milyar dolara mal olacak yeni Suriye’nin inşasında pay alma planları yapıyor.

Silah tüccarları yeni hedefin neresi olacağı hususunda kafa yorup “barış naraları” atıyorlar. İslam’la terörü eşit manaya taşıyan İslam düşmanları en kazançlı tarafken-Esad üzüleceği ve ya sevineceği konusunda karamsar.

Türkiye başını kaşıyarak “Allah Allah” diye düşünüp duruyorken, tek olumlu ses Pakistan dönüşü Diyanet İşleri Başkanından geliyor “Atatürk gerçekten büyük adammış”

Günaydın..

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

ERZİNCAN ŞEKER FABRİKASININ ÖZELLEŞTİRİLMESİ
ERZİNCAN ŞEKER FABRİKASININ ÖZELLEŞTİRİLMESİ

14 Şeker fabrikasının özelleştirilmesi konusu şu anda gündemde olan konuların başında gelmektedir. Şeker Fabrikası denince 1956 yılında açılan

BURADAN DÜNYA ÇOK MU UZAK ABİ?
BURADAN DÜNYA ÇOK MU UZAK ABİ?

Elbette değil, çok kısa bir sürede hayata geçecek olan yeni ulaşım aracı dünyayı heyecanlandırmış bulunmakta. Onlarda; Bir tüpün içinde

YAŞAMIN YAŞATTIKLARI
YAŞAMIN YAŞATTIKLARI

İnsan bazende yaşadıklarını paylaşmak istiyor. O bazı yaşamlar var ki, insanın içine içine işliyor. İşte böyle bir vaka geldi önüme. Günün