123Geçtiğimiz haftaki ‘Her Mahmutlar’lıyım diyen okusun lütfen’ adlı köşe yazımla ilgili yüzlerce olumlu tepki aldım.
Şunu belirteyim, Mahmutlar’lı Alanya Belediye Meclisi Üyesi Mustafa Keşoğlu, Hasan Basar ve Garip Kodal ilçelik yazım ile ilgili hiçbir görüş belirtmediler, çünkü bunların Mahmutlar ile İlçelik çalışması yok gibi. Oysa önderimiz olarak önümüze düşseler bizde, ‘Bir temsilcimiz var’ diyeceğiz.
Neyse, ‘onlarında vardır bir bildiği’ diyelim.
Geçtiğimiz hafta Mahmutlar Yukarı Mahalle’li Belediye’den İşçi emeklisi Hüseyin Kertili, Mahmutlar’ın sorunları ile ilgili ziyaretime geldi.
Mahmutlar’ın acilen İlçe olması gerektiğini dile getirdi ve “Birisi bana adres sorsa, ‘Mahmutlar Mahallesi’ demeye utanıyorum, diyemiyorum” dedi. Kertili büyüğümüzün bu acısını hepimiz hissediyoruz…
Mahmutlar’da sorunlar büyüdü maalesef hizmetler çok zayıf kaldı.
Koskoca bir İlçe büyüklüğündeki Mahmutlar, Mahalle mantığı ile yönetilemez.
MHP’den Alanya Belediye Başkanı olan Adem Murat Yücel’in start düğmesi Mahmutlar’dan basıldı. Mahmutlar’lılar AKP’lisi, CHP’lisi, MHP’lisi, ‘bizim çocuğumuz’ diyerek sahiplendi ve yola düştüler.
Mahmutlar’daki Yücel’in gerçekleştirdiği ilk mitingdeki kalabalığa, AKP’liler iki Bakan getirmelerine rağmen  dörtte birine bile ulaşamadılar.
‘Karşılığı bulumuydu’ diye soruyor Mahmutlar halkı.
Madem bizim çocuğumuzdu şimdi nerede?
Mahmutlar’a kaç kaç kez geldi bir iki kez iş yeri açılışı hariç?
Yoksa Belediye başkanı seçerek biz çocuğumuzu kaybettik mi?
Yeter artık şu beyaz Alanya’lılar yönetiminden kurtulalım.
Yıllardır köylüyü kometliyi hakir görenlere bir ders verelim, ‘artık bir defada bu cenneti siyah Alanya’lılar yönetsin’ diye yazdığım yazıları unutamıyorum.
Anlaşılan Sayın Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel bunları çok tez unuttu.
Belki de, ‘Kendi çocuğumuz’ dediğimiz Yücel’i, beyaz Alanya’lılara kaptırdık ne dersiniz?
‘Mum dibine ışık vermez’ derler ama bu mumun ışığını biz hiç görmedik ki!.
‘Bir tek Alanya’mız var’ sloganı ile Alanya’ya sahip çıkılmaz, Alanya sadece sanayi, otogar arasında kalan kısım değildir. Okurcalar ile Demirtaş’ın arasında kalan her ne haltsa Büyükşehir yasası ile birlikte 102 Mahalle’den oluşan alandır Alanya. Sahip çıkılacaksa buralara sahip çıkılmalı.
Her neyse, ‘dost acı söyler dostunu korur, düşman tatlı söyler arkasından vurur’ diyelim biz konumuza dönelim, geçtiğimiz haftaki köşe yazımda gelen yorumları paylaşacağım demiştim;
Enes Sueda: Mesut abicim öncelikle kalemine ve yüreğine sağlık, yine çok güzel bir yazı, dünkü sandıklardan çıkan tepkiyi artık Mahmutlarlı AKP’liler göz önünde bulundurup, kapıları aşındırmalıdırlar. Sanki bir başarı katetmiş gibi havai fişekler, davul zurnalar çaldırıyorlar, Mahmutlar’da ve Alanya’da çıkan sonuçlardan kendilerinin sanırım hala haberi yok, bu başarısızlıklarını birileri onlara anlatsın, artık havayı bırakıp çıkan tepkiyi görsünler ve biran önce icraata başlasınlar. Mahmutlar’ın elinden alınan Belediye’sine geri kavuşması için tüm gayretlerini göstersinler. Bizler de her zaman senin yanındayız abi, hangi platformda olursa olsun Mahmutlar için tek yumruğuz bu böyle biline…
Cemal Kodal: Mesut abi ağzına sağlık. Biz 2 defa denedik Mahmutlarlı olarak biliyorsun ama Mahmutlar için her zaman hazır bir askerim.
Mustafa Sönmez: Sonuna kadar yanınızdayım Mahmutlar ilçe olacaksa veya Belediyeli’ği geri kazanacaksa siz elinizi bende nacizane gövdemi o taşın altına koymaya hazırım ve her icraatınızda varım.
Nusrettin Varol: 12 Ağustos 2014 sayılı Gazetenin Köşe yazınızı okudum. Ben bu konuda sizinle hem fikirim, ben Mahmutlarlı’yım ben bu konuda gazetenizin ve sizin yanınızdayım. Mahmutlar eski lağam kokusuna geri döndü. Sokaklarda, caddelerde kokudan durulmuyor, parklarda lambalar yanmıyor, havuzlar çalış-mıyor, daha nice buna benzer sorunlar. Sizinde dediğiniz gibi sulardan çamur akıyor, üst katlara zaten sular çıkmıyor, Mahmutlar’ın uyanması ve uyandırılması gerekiyor, selamlar. Hadi bir daha düşünelim, Mahmutlar’ın Mahmutlarlıdan başka dostu yok sanırım siz ne dersiniz?