Heykeller görücüde

Ana Sayfa » Haberler » Güncel » Heykeller görücüde
Paylaş
Tarih : 26 Aralık 2016 - 10:31

153403872Alanya Belediyesi, Atatürk Anıtı yanındaki Lale Bahçesi Parkı’nda yeni düzenleme yaptı. Uluslararası Ahşap Heykel Sempozyumu’nda ortaya çıkan 11 eser, Lale Bahçesi Parkı’na konularak halkın beğenisine sunuldu

ALANYA Belediye Sarayı karşısındaki Lale Bahçesi Parkı’nda bulunan eski heykeller kaldırılırken, yerlerine 13. Alanya Uluslararası Ahşap Heykel Sempozyumu’nda ortaya çıkan ahşap eserler konularak sergilenmeye başlandı. Bir haftadır parkta çalışmalarını sürdüren Alanya Belediyesi’ne bağlı ekipler, lale, sümbül ve nergis soğanı ekimi, bahçe düzenlemesi, ışıklandırma ve süsleme çalışmalarının ardından parkta bulunan heykelleri de değiştirdi. Yıllardır alanda bulunan ve bazıları çürüyen metal heykelleri kaldıran Alanya Belediyesi, bunların yerine heykel sempozyumunda ortaya çıkan ahşap heykelleri yerleştirdi. Ayrıca Lale Bahçesi Parkı’nda taştan yollar yapılarak hem parka estetik bir görüntü kazandırıldı, hem de ziyaretçilerin heykelleri daha rahat inceleyebilmesi sağlandı. Alana ekilen lale, sümbül ve nergis soğanlarının Mart ayında açmasıyla birlikte parkın yeni bir görünüme kavuşacağı bildirildi.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Hasret kalmıştık..
Hasret kalmıştık..

MAHKOD’un düzenlediği Kurum, Kuruluş ve Siyasi Partilerin Mahalle teşkilatlarının destek verdiği bayramlaşma programına yüzlerce kişi katıldı.

CK isyanı hortladı
CK isyanı hortladı

Okuyucumuz Cenap Arapkirli CK Akdeniz Elektrik kurumunun gönderdiği Elektrik Faturaları kaleminde bulunan “Güvence Bedeli” parasını geri aldı.

Salyongoz satmaya devam
Salyongoz satmaya devam

Mahmutlar D-400 Karayolu üzerinde kurulan bir stantta Misyonerlik aşılama faaliyeti sürüyor. Vatandaşların büyük tepkiler gösterdiği çalışmalar