hırsızMahmutlar jandarma son zamanlarda başta hırsızlık ve uyuşturucu olmak üzere şer odaklarına göz açtırmıyor. Mahmutlar halkının son zamanlarda hırsızlık olayları başları oldukça dertliydi. Geçen haftalarda olduğu gibi bu haftada Mahmutlar Jandarma’nın başarılı çalışmaları ile birlikte bir hırsızlık çetesi daha çökertildi. 5 ayrı yerde hırsızlık olayı gerçekleştiren 4 kişilik hırsızlık çetesi jandarmanın dikkatli çalışması sonucu kıskıvrak yakalandılar. Daha önce aranması olan İzmir nüfusuna kayıtlı 1980 doğumlu Çilem A. İle Kayseri nüfusuna kayıtlı 1973 doğumlu Şakir Ö., ve aynı çetede bulunan Denizli nüfusuna kayıtlı 1990 doğumlu Hülya Ö. Ve Sakarya Nüfusuna kayıtlı 1992 doğumlu Kadriye Ö., yakalandılar.
3 kadın 1 erkek olan hırsızlık çetesi jandarmadaki ilk sorgusundan sonra adliyeye gönderildi. Mahmutlar halkı Mahmutlar Jandarmanın yaptığı başarılı çalışmalarından memnun. Vatandaşlar, “Mahmutlar Jandarmanın kısıtlı ekibe rağmen olağanüstü çalışmalar yaparak Mahmutlar’daki şer odaklarına aman vermediğini basından öğreniriz. Mahmutlar halkı olarak Jandarma’ya her türlü yardımı yapmaya hazırız” diyerek vatandaşların jandarmanın çalışmalarından memnun olduğu görüldü.
MAHMUTLAR’DA KAÇAK İÇKİ VE UYUŞTURUCU OPERASYONU
Mahmutlar Jandarma Karakol Komutanlığına bağlı ekipler dün gündüz ve gece yaptıkları iki ayrı operasyonda bir restorantta kaçak içki, bir şahıstan da 350 gram uyuşturucu madde ele geçirdi.
Özellikle yaz sezonunda uygulamaları ve operasyonları arttıran Mahmutlar Jandarma Karakol Komutanlığı beldede gündüz ve gece iki ayrı yere operasyon düzenledi. Gece yapılan uygulamada Kayseri nüfusuna kayıtlı Menduh ‘nın K (40) üzerinde 350 gram uyuşturucu madde ele geçirildi. Restorantlarda ve barlarda da uygulama yapan jandarma ekipleri Cumhuriyet Mahallesi’nde M. G ye ait iş yerinde 18 adet bandrolsuz kaçak içki ele geçirildi. Karakolda ifadeleri alına her iki şahısta Alanya Adliyesine sevk edildi.