ahmet-topMuhtar Ahmet Top tepkilere cevap verdi. Top, “Her iki belediyeden de hizmet istiyorum. Hizmet eden belediyeye teşekkür de ederim, saygıda duyarım hizmet etmeyeni de halkım gerekli cevabı zamanı gelince verir” dedi.
GEÇTİĞİMİZ hafta yayınlanan gazetemizin manşetinde yer alan ‘Muhtara tepki var’ haberimize muhtar Ahmet Top’dan cevap var. Top,  “Sayın halkım hizmetin partisi olmaz Mahmutlar iki belediyeye bağlı kim hizmet ederse ona teşekkür ederim” dedi. Mahmutlar halkı, ‘Büyükşehir Belediyesinin uhdesinde bulunan Barbaros Caddesi yol ve kaldırım düzenlemeleri, Dikey yollardan su hattı boruları döşendiği için bozulan yolların layıkı ile yapılmaması ve Alanya Mahmutlar arası otobüs hattının başlamamasına rağmen Muhtar Ahmet Top’un Büyükşehir Belediye başkanı Türel’e Mahmutlar’a yapılan hizmetler için teşekkür etmesi karşısında Top’a tepki göstermişlerdi.
“BARBAROS MART’DA BAŞLIYOR”
Halkım her zaman haklıdır açıklaması yapan Muhtar Ahmet Top, “Barbaros Caddesi için Şubat veya Mart ayında yapılması için Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney’den söz aldım. Barbaros Caddesi sıcak asfalt olacak” dedi.
“ATATÜRK CADDESİ İHALEYE ÇIKIYOR”
Muhtar Ahmet Top, “Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ile yaptığım toplantıda Atatürk Caddesi sıcak asfaltla kaplanacak ve kaldırımlı bir cadde olacak. Projenin ihalesi Ocak ayında yapılacak sözünü aldım” dedi.
“MEZARLIK NAMAZGAHLIKLARI KAPATILMALI”
Ahmet Top, “Antalya Büyükşehir Belediyesi bağlı MUBİM’e 8 Haziran 2015 tarihinde bildirdim mezarlıklarımızdaki namazgahlıkların üstü kapatılsın diye. Halkımız yağmurda ve sıcakta cenaze namazı kılıyor ama halen dilekçeme bir cevap yok” dedi.
“HİZMETE TEŞEKKÜR EDERİM”
‘Mahmutlar Mahalle Muhtarı olarak ilgili mercilere en fazla dilekçe yazan muhtar benim’ diyen Muhtar Ahmet Top Mahmutlar Post Gazetesine açıklamalarda bulundu. Top, “Muhtara tepki var haberi için ben halkıma kızmam hizmetin partisi olmaz kim Mahmutlar’a hizmet ederse ona teşekkür eder, saygı sunarım” dedi. Muhtar Ahmet Top, “Bizim şuan iki belediyemiz var. Birisi Büyükşehir Belediyesi diğeri e Alanya Belediyesi her iki belediyemize de bugüne kadar Mahmutlar’a yaptıkları hizmetler için teşekkür ederim. Ben Muhtar Ahmet Top olarak her zaman yapılanı tebrik eder takdir ederim yapılmayan hizmeti de gerek yazılı gerekse sözlü ve görsel olarak gündeme getiririm ve takibini de yaparım” dedi.
TOP, “SÖZ ALDIM”
Barbaros Caddesinin yapımı için Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney’den söz aldım 5 kilometrelik yolumuz Mart 2017’de sökülüp mayıs ayında sıcak asfalt kaplanarak yapılacak. Ayrıca Adem Murat Yücel Atatürk Caddesi için kaldırımlı ve sıcak asfaltlı güzel bir cadde olacak sözü verdi.
“BİZ İLÇE GİBİ HİZMET ALMALIYIZ”
‘Mahmutlar 33 Bin resmi nüfuslu bir ilçe kriterinde yerleşke’ diyen Muhtar Ahmet Top Büyükşehir Yasası ile birlikte ilçe olmayı berklerken mahalle yaptırıldık. 3 mahalle iken tek mahalleye dönüştürüldük. Elbette 50-60 hanelik bir mahalle değiliz kışın 40 bin yazın 60-70 bin resmi nüfusa ulaşıyoruz ve hizmet vermeye çalışıyoruz. Büyükşehir Belediyesi ve alt belediye her mahalleden daha fazla Mahmutlar’a hizmet etmesi gerekir. Alanya’da 102 mahalle var bahanesi altında kalarak Mahmutlara aynı oranda hizmet etmek olmaz, bunu belediye yetkilileri iyi bilmelidir. Mahmutlar olarak ilçe hüviyetinde ve kriterindeyiz. Belediyemiz açıkken yollarımızı, kaldırımlarımızı, sağlık ocağımızı, mezarlıkları-mızı, camilerimizi, okullarımızı,  parklarımızı, arıtmayı kendi bütçemizle yapan bir gücümüz vardı. Şimdi ne oldu? Halkımız hizmet beklemek-te haklı, bu yollar böyle mi olmalıydı her iki belediyeden de ivedi olarak kalıcı hizmetler bekliyorum” dedi.
“İLÇE OLMALIYIZ, NOTER İSTİYORUZ”
‘Mahmutlar Ekonomi gelişmesiyle Noterin gelmesini çoktan hak etmiştir’ diyen Muhtar Ahmet Top, “Hangi kriterimiz uymuyor noterin gelmesi için birileri Mahmutlar’ın geleceği için oynuyor Büyükşehir Yasasında 20 bin resmi nüfusu olan beldeler ilçe olabilir maddesi var biz niçin ilçe olamıyoruz? Alanya İl Mahmutlar İlçe olmalıdır, siyasilerimiz bunun bizim için gayret sarf etmelidir” dedi.
“ULAŞIMDA SONUÇ BEKLİYORUZ”
‘Alanya’dan Mahmutlar’a kadar Alanya halk otobüslerinin girmesini istiyoruz’ diyen Muhtar Ahmet Top “Engelli ve 65 yaş üstü bireylerin ücretsiz olarak halk otobüslerinden yararlanması gerekir. Halkımız daha kaliteli otobüslerde konforlu seyahat etmelidir. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, ‘2017 Ocak ayında otobüsler bu hatta çalışacak’ demişti hala bekliyoruz” dedi.
“SAĞLIKTA EKSİK KADRO, FAKÜLTE İSTİYORUZ”
Mahmutlar Semt Polikliniğine 5 uzman doktor gerekli bu isteğim Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na ilettim bakanımız Devlet Hastanesi Başkatibi Dr. Tevfik Yüzen’e bilgi verdi. Mahmutlar’ın Konaklı’dan eksiği nedir. Mahmutlar’a kültürel ve sportif amaçlı kapalı salon istiyorum, Naula antik kentinin turizme açılmasını ve Mahmutlar’a fakülte yapılmasını istiyorum “dedi.