12189213_975809915825424_7952073698104647734_oMAHMUTLAR’DA muz bahçesinde bıçaklanmış ve boğazı kesilmiş ceset bulundu. Cesedin Hollanda uyruklu bir yerleşik yabancıya ait olduğu tespit edildi.

MAHMUTLAR Mahallesi’nde yerleşik olarak yaşayan Hollanda vatandaşı 57 yaşındaki Pieter Jan Reijntses‘in cesedi muz bahçesinde bulundu. Hayatını kaybeden Hollandalı erkeğin kendi ülkesinde eşcinsel evlilik yaptığı öne sürüldü.
Muz bahçesine çalışmak için giden bir kadın, yol kenarında ceset olduğunu fark ederek durumu jandarmaya haber verdi. Mahmutlar Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri yaptıkları incelemede Hollandalı yerleşik yabancının karnından 3 bıçak darbesi aldığı ve boğazının kesildiğini fark etti.
Cumhuriyet Savcısının yaptığı incelemenin ardından cenaze otopsi yapılmak üzere morga kaldırıldı. İlk belirlemelere göre olay yerine bir otomobille gelindiği, bir süre boğuşma yaşandığı tespit edildi. Olayla ilgili çarpıcı iddia ise Hollandalı Pieter Jan Reijntses’in kendi ülkelerinin yasasına göre bir başka erkek ile evli olduğu öğrenildi. Kocası olarak kayıtlarda görünen kişinin ise ülkesinden Alanya’ya geleceği iddia edildi.