144980İran karıştı. Alanya ve Mahmutlar’da daire sahibi olan İranlılar evlerine geldiler. ‘Alanya’da huzur var’ diyen İran’lılar, “İyiki buradan daire almışız, zor günlerde bir kapımız var, Alanya’da huzur var” dediler.
İRAN’DA ekonomik sorunlara tepki olarak başlayıp, ülke geneline yayılan rejim karşıtı gösterilerde ölü ve yaralı sayısı giderek artarken, korku içindeki İranlılar arasında imkanı olanlar yurtdışına kaçmaya başladı. Alanya ve Mahmutlar’da evi olan çok sayıda İranlı da, ülkelerini terk ederek Alanya’daki evlerine gelmeye başladılar. Alanya’da huzur var açıklaması yapan İranlılar iyiki Alanya’dayız dediler.
‘TALEP PATLAMASI VAR’
Alanya’nın tanınmış emlakçılarından olan  Alanya Rus Dili Konuşanlar Derneği eski Başkanı AnjelikaAnzhela da “Şu anda inşaat ve emlak piyasası çok canlandı. İran ve Irak vatandaşları Alanya’ya ciddi ilgi gösteriyor. Fiyatlar onlara göre çok uygun. Kendilerini burada güvende ve mutlu hissediyorlar. Alanya İran’a göre çok daha rahat bir yer, bu da İranlıları çekiyor. Türkiye’den daha güvenli bir ülke bulmak onlar için çok zor. Yakın olmamızın da avantajı var. Şu anda İranlılar Alanya’ya Ruslardan daha çok ilgi gösteriyorlar. Emlakçılar olarak bu talebi çok rahat görebiliyoruz. Hatta Alanya’da inşaat ve emlak sektörünü İranlılar rahatlattı diyebiliriz. İran’dan gelen talep, geçmiş yıllara oranla yüzde 50’nin üzerinde artış gösterdi. İran’daki son olaylarla birlikte bu talep daha da büyüdü” dedi.