DSC_0130DSC_0124Akaydın, “Mahmutlar’a sözümüz var. Kapanan tüm beldeleri tekrar açacağız, Mahmutlar’ı ilçe yapacağız, halk uzaktan yönetilmeye alışık değil” dedi.
CHP’nin Antalya 4.sıra Milletvekili Adayı Eski Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof.Dr. Mustafa Akaydın, ön seçimden dolayı ilçelere teşekkür ziyaretinde bulundu. ‘Mahmutlar benim için bir ilçe ölçeğindedir, onun için bu programa Mahmutlar’ıda dahil ettim’ diyen Akaydın, “Mahmutlar’ın benim için çok önemli değeri var. Seçim çalışmaları nedeniyle her zaman Mahmutlar’a geldiğimde beni çok sıcak karşıladılar ve bağırlarına bastılar. Mahmutlar Post Gazetesi aracılığı ile partili partisiz tüm Mahmutlar halkına teşekkürlerimi gönderiyorum” dedi.
“SÖZÜMÜZ VAR”
Mahmutlar Post Gazetesi’ni ziyaret eden Akaydın Mahmutlar ile ilgili bilgiyi İnşaat Mühendisi Yılmaz Bağışlar’dan aldı. Akaydın, “Mahmutlar Türkiye’deki bazı iller ve onlarca ilçelerden hem nüfus olarak hem de gelişim anlamında daha ilerde. Yasa 20 bin nüfuslu olan yerler ilçe olabilirler Mahmutlar nasıl ilçe yapılmıyor, birisi bunu Mahmutlar halkına anlatmalı. Genel Başkanımız KılıçdaroğluMahmutlar’a gelerek,‘kapanan belde belediyeleri tekrar açacağız’ diye söz verdi. Mahmutlar’a sözümüz var, bu belediye açılacak ve Mahmutlar ilçe olacak” dedi.
“YASAYA KARŞIYIZ”
Mahmutlar’daki CHP’lilerin aydın bilgi donanımlı olduğunu dile getiren Akaydın, “Mahmutlar’la ilgili detaylı bilgileri daha kapsamlı olarak partilimiz İnşaat Mühendisi arkadaşımız Yılmaz Bağışlar ve Gazeteci dostum Mesut İlhan bey’den aldım. Belediyeler kapandıktan sonra Mahmutlar halkının  her türlü hizmetleri geri kalmış. Ayrıca ilçe olacak olan bir yer mahalle yapılarak, gelişmesi durdurmuş. Böyle bir yerde halk aldığı hizmetlerin devamını alamazsa mutsuz olurlar. Böyle bir yasaya karşı olduğumuzu defalarca dile getirdik. Belediye başkanlığı dönemimde Antalya 640 Kilometre buraya hizmet akışını yetiştirmek imkansız dedik ama birileri büyükşehir  iyi gelecek diye milleti kandırıyor. Kapanan tüm belde belediyelerinde yaşayan vatandaşların rahatsız olduğunu biliyorum. Bu konuda şikayetler bize kadar geliyor. Mahmutlar ekonomi ve kültürel olarak da zor durumda  olduğunu duyuyorum ve çok üzülüyorum” dedi.
“TEKRAR GELECEĞİM”
Mahmutlar’da olduğum zaman daha fazla mutlu oluyorum. Mahmutlar’a seçimlerde tekrar geleceğim beraberce seçim çalışmalarını yapacağız. Mahmutlar’lı CHP’li dostlarıma ön seçimde beni bahtiyar ettikleri için çok teşekkür ediyorum. Şimdi bu teşekkürdü program dolayısıyla Mahmutlar Post Gazetesi aracılığı ile yapıyorum, ama tekrar Mahmutlar’a geleceğim” dedi.