İmar değişiklikleri onaylandı

Ana Sayfa » Haberler » Politika » İmar değişiklikleri onaylandı
Paylaş
Tarih : 19 Aralık 2016 - 9:59

15440497_1178350262260144_229162287288745602_oMahmutlar, Kargıcak ve Kestel’inde aralarında bulunduğu Alanya Belediyesi’nin mahallelerde çarpık yapılaşma ve birbirinden farklı imar uygulamalarını ortadan kaldırmak için hazırladığı plan notları, Büyükşehir Belediye Meclisi’nde oy birliği ile kabul edildi.

Alanya Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğü, merkez mahalleleri ve Büyükşehir Yasası ile Alanya Belediyesi’ne bağlanan mahallelerdeki farklı imar uygulama hükümlerini ortadan kaldırmak ve çarpık yapılaşmayı önlemek için çalışma başlatmıştı. Çalışmalar kapsamında tüm mahalleleri kapsayacak  imar planı hükümleri ve plan revizyonları  Büyükşehir Meclisi’ne sunuldu.

Alanya Belediye Meclisi’nin 07.06.2016 gün ve 155 sayılı kararı ile uygun bulunan, Merkez Mahalleleri, Güzelbağ, Emişbeleni, Mahmutlar, Payallar, Cikcilli, Çıplaklı, Oba, Demirtaş, Okurcalar, Kargıcak, İncekum, Konaklı, Kestel, Tosmur Mahalleleri 1/1000 ölçekli uygulama imar planları plan hükümleri revizyonuna ait 1/1000 ölçekli uygulama imar planı plan değişiklikleri yapılan Büyükşehir Belediyesi Devam Meclisi’nde oy birliği ile kabul edildi.

“PLAN BÜTÜNLÜĞÜ ALANYA’NIN MARKA DEĞERİNİ ARTTIRACAK”

Alanya’da imar bütünlüğünü sağlamak için merkez ve 15 yeni mahallenin 1/1000’lik  yapılaşmaya esas plan hükümleriyle ilgili uzun zamandır çalıştıklarını,  çalışmalar kapsamında geçen yıl bir kitap hazırladıklarını, vatandaşları ve ilgili kuruluşları bilgilendirdiklerini belirten Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Alanya merkez ve mahallelerinde plan bütünlüğünü sağlamaya yönelik önemli bir çalışma gerçekleştirdik. Plan bütünlüğü Alanya’ya yeni bir vizyon ve marka değeri kazandıracaktır. Hukuk ve plan mevzuatına uygun olarak hataları düzeltip doğru adımlar atmaya çalıştık.  Kararı oy birliği ile destekleyen tüm Büyükşehir Meclis Üyelerine teşekkür ederim.” dedi.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Hizmet yoksa oy da yok!
Hizmet yoksa oy da yok!

‘Mahmutlar’a hizmet gelmiyor, yatırımlar hep başka yerlere yapılıyor” diyen Mahmutlar halkı, “Siyasetçiler niçin Mahmutlar’a üvey evlat

AKP’de ‘Savaş’ sürüyor
AKP’de ‘Savaş’ sürüyor

AK Parti Alanya kongresinde liste sürprizi yaşayan Mahmutlar’lı AK Partililer Mahmutlar’da AK Parti teşkilatının kurulmasını geciktiriyorlar.

Siyasetin merkezi düttürünün kahvesi
Siyasetin merkezi düttürünün kahvesi

Mahmutlar’da siyaset düttürünün kahvesinde şekilleniyor. Hergün bu kahvede toplanan Mahmutlar halkı Türkiye, Antalya, Alanya ve Mahmutlar siyaseti