rahim uyarMahmutlar’da AK Parti ve Çakır fanatiği olarak tanınan sırf bu yüzden MHP’li Alanya Belediye başkanı Adem Murat Yücel tarafından Antalya Valiliği havuzuna gönderilen Rahim Uyar, dede ve ninesini sırtında sandığa taşıyarak Erdoğan’a oy kullandırdı.
Mahmutlar’da 7 bin seçmenin sandık başına gitmediği öğrenilirken, kamuoyu araştırma şirketleri Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığını ilk turda kazanacağı ve ‘% 60-70 oyla Cumhurbaşkanlığını kazanır’ algısı tüm beyinlerde yer edinirken, Mahmutlar Post Gazetesi olarak  iki ayrı örnek vermek istiyoruz.
1- Mahmutlarlı bir Erdoğan taraftarlarının dede ve ninesini sırtında sandığa taşıyarak oy kullanmasına yardım ettiğine.
2- Diğer yanda ise nasıl olsa,  ‘Ekmeleddin kazanmayacak, sıcakta boşuna yorulmayayım. Yaylada yaylayayım, denizde serinleyeyim’ diyenlere rastladık.
Şimdi size soruyoruz…
Davaya kim inanmış? Evet duyar gibiyiz ‘davaya inananlar her zaman kazanırlar’ Mahmutlar’da AK Parti ve Çakır fanatiği olarak tanınan sırf bu yüzden MHP’li Alanya Belediye başkanı Adem Murat Yücel tarafından Antalya Valiliği havuzuna gönderilen Rahim Uyar, inanmanın pozunu vererek, bir örnek teşkil etti. Mahmutlar’da 30 Mart yerel seçimlerinde MHP 5500 oy alırken, CHP nin oyu 3200’de olmuştu. Cumhurbaşkanlığı seçiminde iki partinin oyunun sadece 5500’lerde kalması iki partinin Mahmutlar’daki temsilcilerinin ne kadar ilgisiz kaldıkları ortaya çıkmış oldu.
HDP’nin Cumhurbaşkanı adayı bile kazanamayacağını adı gibi bilmesine rağmen davasını ortaya koyarak oyunu % 6dan,  %9-8’e yükseltirken, CHP ve MHP’nin tek adayı % 38.4’de kaldı. Buna sebep elbette partiler gösterildi. AK Parti’nin adayı Tayyip Erdoğan kazanmak için tüm çabasını gösterirken, CHP ve MHP liderleri sadece televizyonlarda Erdoğan’a eleştirisel tepkiler gösterdiler ve adaylarını halka ve seçmene tanıtmadılar.
Mahmutlar’daki seçmenlerin 7 bin’i sandığa gitmezken, sandık başında görevli CHP ve MHP’nin temsilcilerinin bir çoğu görevlerine gelmedikleri tespit edildi.
AK Parti Mahalle temsilcisi Ercan Sandal ve yönetimi tüm okullardaki sandık başlarını tutarak, seçmeni karşıladıkları görüldü. Mahmutlar Post Gazetesi olarak bir kez daha dile getirmek istityoruz, ‘İnanmak kazanmanın yarısıdır’. Mahmutlar’daki AK Parti Mahalle Yönetimini çalışmalarından dolayı tebrik ediyoruz.