İnşallah diyelim…

Ana Sayfa » Haberler » Manşet » İnşallah diyelim…
Paylaş
Tarih : 22 Mart 2010 - 12:18

ALTİD Başkanı Gülçin Güner, “İlk yolcu uçağının iniş tarihi 22 Mayıs 2010 olarak netleşti” dedi. MÜTBİR Başkanı Çakır, “Sorun yok demiştim” açıklaması yaptı.

Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Gülçin Güner ITB Berlin fuarında TAV’ın da stant açtığını ve kataloglarda da Gazipaşa havaalanına da yer verdiğini hatırlatarak “Öğer tur yetkilileriyle yaptığımız görüşmeler sonucu ilk uçağın 22 Mayıs’ta Gazipaşa’ya ineceği müjdesini aldık. Bizim için önemli olan ilk uçağın iniş tarihi diğer tur operatörleri de Öğeri takip edecektir “ dedi.

“2011 YILINDA BİR KAÇ UÇAK İNECEK”

Güner, “2010 turizm sezonunda Gazipaşa’ya inecek uçak sayısının birkaç adet olabileceğini 2010 sezonunda tam anlamıyla hizmete girmesini beklediklerini” belirtti. Şuanda ki turizm değerlerinin iyiye işaret ettiğini vurgulayan Güner, rehavete kapılmadan 2010 sezonunda hizmet kalitesinin arttırılmasını gerektiğinin altını çizdi.

ÇAKIR, “SORUN YOK DEMİŞTİM”

Alanya Müteahhitler birliği başkanı Alaattin Çakır, “birkaç hafta önce TAV’a bağlı Gazipaşa Havaalanı işletmelerini ziyaret edip incelemelerde bulunmuştum. O tarihte yaptığım açıklamalarda endişeye gerek yok mesajını vermiştim. Bugün görüyoruz ki müteahhitler birliği olarak bölgemizde ki sorunların yerinde incelenip ve tespit edilip açıklamalarımızın ne kadar yerinde olduğu görülüyor” dedi.

22 MAYIS HEYECANLANDIRDI

Çakır, “Havalimanının 4 yıl öncesi düşünüldüğünde bugün gelinen noktada önemli bir mesafe kat edilmiştir. Dün hayal ve imkansız olan havalimanının bugün açık olduğunu ve orta boyun üzerindeki uçakların inişi ile ilgili hazırlıkların hızla sürdüğünü görmek ve ilk yolcu uçağının 22 Mayıs 2010 tarihinde Gazipaşa Havalimanına inmesini duymak Alanya Müteahhitler birliği olarak bizi fazlasıyla heyecanlandırmıştır” dedi.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Herkes bir şey istiyor…
Herkes bir şey istiyor…

Mahmutlar’da yaşayan bir vatandaş Mahmutlar Muhtarı Ahmet Top’a bir dilekçe yazarak bisiklet yolu istedi. Mahmutlar‘da  yaşayan

Tos’a önemli görev
Tos’a önemli görev

AK PARTİ Alanya ilçe yönetimi görev dağılımını gerçekleştirdi. Kestelli Sabri Tos Seçim İşleri Başkanlığına getirildi. Mahmutlar’lı

Takavut esnafları uyardı
Takavut esnafları uyardı

CHP Alanya İlçe Başkanı Ali Takavut Alanya esnafının zor günler geçirdiğine dikkat çekti. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Alanya İlçe Başkanı