Tarihe baktığımızda zapt edilemez bir varlık olan insanın çevresinde ilk önce ağaç dallarından çitleri sonra duvar ve surları ve çeşitli tel örgüleri görürüz. Bütün bunlar ihtiyaçtan veya olması gerektiğinden ortaya çıkmış kullanılmıştır.
Son yıllarda çoğalan insan, büyüyen yerleşim yerleri, çoğalan taşıtlar, bunlara bağlı olarak yapılan yollar beraberinde öyle büyük sorunlar getiriyor ki bu sorunlar çoğu zaman çeşitli tel örgüleri insanların etrafına çekerek halletmeye çalışıyorlar. Bunun çok kullanılması sanırım en kolay en ucuz olmasından kaynaklanıyor.
Alanya’dan Kargıcak’a kadar sahil yolu çift gidiş gelişli otoyoldur, bu yol sahilden Yeşilöz köyüne kadar devam eder, şimdilerde devamı Gazipaşa’ya kadar dağların arasından inşa ediliyor. Bugünlerde bu oto yolun ortasına tel örgü çekiliyor, böylece insanlar zırt, pırt istedikleri gibi bu yolu atlayarak sahile geçemeyecek, sahilden de geri evlerine ve otellerine dönemeyecekler, peki ne yapacaklar alt geçit veya az sayıda tellerin arasında bir insanın geçebileceği boşlukları kullanacaklar.
Bu alt geçitler, boşluklar yeterlimi, ihtiyacı karşılayacak mı, sakatlar, çocuklar, yaşlılar için kullanımı nasıl. BÜTÜN BU VE BUNA BENZER YIĞINLA SORUNLAR HALLEDİLDİMİ…….
Arabalar çoğaldı, trafik yoğunlaştı, hele Gazipaşa Hava Alanı açılıp tam gaz çalışmaya başladığında bu yol ÖLÜM YOLU olacak, artan turizmin insan kalabalığı da denize ulaşmak için bu yola girerse ortalık arap saçına dönecek. İŞTE İDARECİLER BUNU GÖRDÜ. Çözüm en çabuk ve en ucuz ‘TEL ÖRGÜ’.
Beyler, Turizme açılan bu sahillerde sahilde otoyolun işi ne, hadi olan oldu hiç olmasa her yüz metreye bir alt geçit yap, sakatı, yaşlısı, çocuklusu için kolaylıklar yap. Ekonomikse üst geçit yap, her yıl birkaç tane yap, mevcut var olanın işler hale gelmesini sağla şu anda mevcut alt geçitlerin hali nicedir.
Ya denize gitmek isteyen hayvanlar ne olacak…..  karşıya geçmek için yola girecek tel örgü engeli ile geriye dönecek dönerken kesin ezilecek. İNSANLAR HALEDİLDİDE HAYVANLARIMI DÜŞÜNECEZ DİYEMEYİZ. Yüce Allah Kuranda ‘Bütün canlılarını eşit yarattığını ve onları biz kullarının amaçlarına verdiğini, onlara eziyetin cezasız kalmayacağını söyler.
ALLAH BU TEL ÖRGÜYÜ AŞIP DENİZE GİTMEYE ÇALIŞANLARIN VE DÖNECEK OLANLARIN YARDIMCISI OLSUN, BU YOLDA ARABA SÜRENLERİNDE.