İrlandalı kurtardı

Ana Sayfa » Haberler » Güncel » İrlandalı kurtardı
Paylaş
Tarih : 25 Temmuz 2016 - 10:32

IMG_2555Dimçayında serinlemek için soğuk sulara dalan Türk vatandaşını İrlandalı iki turist suya atlayarak kurtardı.

ALANYA’YA tatile gelen ve Dim Çayı’nda boğulma tehlikesi geçiren bir Türk vatandaşını kurtaran İrlandalı MolleGibbonsPower ve SeanThompson, aileleriyle birlikte Alanya Kaymakamı Tanrıseven’i ziyaret ederek olay anını anlattılar. Hiçbir şey düşünmeden suya atladığını belirten İrlanda vatandaşı Power “Aynı şekilde bir olayla daha karşılaşsam hiç düşünmeden yine yaparım. Türk vatandaşları inanılmaz insaniyetli ve sıcakkanlı” dedi. İrlandalı ailelerin ziyaretine eşlik eden Yabancılar Meclisi üyesi Margaret Morley, yaşanan olayın İrlanda basınında da yer aldığını belirterek “Power ve Thompson’un yapmış olduğu kahramanlık, bizim basınımızda da yer aldı. Bizleri ağırlayarak, Türkiye Cumhuriyetinin sıcak yüzünü gösteren Tanrıseven’e teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımız, Alanya’yı çok beğendiklerini söylediler. Türk halkını sıcakkanlı ve misafirperver buluyorlar” diye konuştu.
‘AVRUPALILAR ALANYA’DA YABANCILIK ÇEKMİYOR’
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kaymakam Tanrıseven, İrlandalı konuklara Dim Çayı’nda boğulmaktan kurtardıkları Türk vatandaşı için teşekkür etti. Tanrıseven “Alanya’da yaşayan yerleşik yabancıların ve tatile gelen konuklarımızın sorunlarıyla yakından ilgileniyoruz. Yabancıların, huzurlu ve mutlu bir hayat yaşaması için gerekli tüm tedbirleri alıyoruz. Avrupalılar Alanya’da hiçbir yabancılık çekmiyorlar. Alanya bir hoşgörü kentidir. Alanyalı ve Alanya’da yaşayan yabancı vatandaşlarımız beraberce sorunsuzca yaşıyorlar. Kahramanlık örneği sergileyen Power, Hompson ve ailelerine teşekkür ediyorum” dedi.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Hasret kalmıştık..
Hasret kalmıştık..

MAHKOD’un düzenlediği Kurum, Kuruluş ve Siyasi Partilerin Mahalle teşkilatlarının destek verdiği bayramlaşma programına yüzlerce kişi katıldı.

CK isyanı hortladı
CK isyanı hortladı

Okuyucumuz Cenap Arapkirli CK Akdeniz Elektrik kurumunun gönderdiği Elektrik Faturaları kaleminde bulunan “Güvence Bedeli” parasını geri aldı.

Salyongoz satmaya devam
Salyongoz satmaya devam

Mahmutlar D-400 Karayolu üzerinde kurulan bir stantta Misyonerlik aşılama faaliyeti sürüyor. Vatandaşların büyük tepkiler gösterdiği çalışmalar