Mahmutlar’dan niçin Milletvekili adayı çıkmıyordu serzenişleri bu dönem vücut buldu. Mahmutlar’dan tam 4 isim Milletvekili aday adayı oldu. Mahmutlar’da sevinç var.
MAHMUTLAR’IN yakından tanıdığı 4 isim Milletvekili olmak için aday adayı oldular. MHP’den Ömer Özbek, CHP’den Ali Takavut, AK Parti’den Necati Yıldırım aday adayı olmak için müracaatlarını yaparken, Mahmutlarlı genç İnşaat Mühendisi Yılmaz Bağışlar’ın, bu hafta CHP’den aday adayı olacağı öğrenildi.
BAĞIŞLAR, YILDIRIM, TAKAVUT, ÖZBEK ADAY ADAYI
Uzun bir yıldan beri Mahmutlar’da İnşaat sektöründe önemli köşe taşlarından olan Yenisey ve Yaparlı İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Özbek MHP’den, Otel sahibi ve CHP Alanya İlçe Başkanı olan Ali Takavut CHP’den, Mahmutlarpor’da yöneticilik ve teknik direktörlük görevi, MHP’de Belde Başkanlığı ve AK Parti’de görev alan Necati Yıldırım AKP’den aday adayı oldular. Mahmutlar doğumlu Yılmaz Bağışlar ise bu hafta içerisinde CHP’den aday olacağını sosyal medyadan duyurdu.
HANGİ PARTİ’DEN KİMLER ADAY?
Alanya’dan Milletvekili olmak için son yılların en fazla kişisi aday adayı oldu. 7 Mayıs’a kadar sürecek aday adayı başvurularında daha fazla aday çıkabileceği tahmin ediliyor. AK Parti’den Necati Yıldırım, Hüseyin Güney, Hüsnü Akçalıoğlu, Nurettin Uludağ, Ömer Kocaman ve Abdullah Öztürk MHP Alanya Belediye Meclis üyesi istifa ederek, AK Parti’den aday adaylık başvurusu yaptı.
CHP’den Ali Takavut, Gökhan Sipahioğlu ve Perşembe günü müracaat etmesi beklenen Yılmaz Bağışlar.
MHP’den Ömer Özbek, Ali Üzüm ve Eski Milletvekili Hüseyin Yıldız’ın da ismi geçiyor.
İYİ Parti’den Alper Arıkan, Cahit Kocabeyoğlu, Türker Babalık ve Meryem Aydoğan resmen aday adayı olan isimler olarak göze çarpıyor. Aday adaylarının süresi 7 Mayıs’a kadar sürmesi bekleniyor.

CEVAP VER

lütfen yorumunuzu yazınız
lütfen adınızı yazınız