İYİ Parti Mahmutlar Mahalle Teşkilatı Basın ve Teşkilatlardan Sorumlu Başkan yardımcısı Eren Bahçeci, “Henüz daha 7 aylık bir parti iken beklenmeyen bir seçime girdik ve Türkiye’de %10,5’lik bir oy potansiyeline sahip olduk ve meclise 46 milletvekili soktuk” dedi.
Mahmutlar Post Gazetesine basın bildirisi gönderen İYİ Parti Mahmutlar Mahalle Basın Ve Teşkilatlardan sorumlu Başkan yardımcısı Eren Bahçeci, “Henüz İYİ Parti kurulalı 7 ay gibi kısa bir süre oldu. Tüm engellemeler rağmen, Basında yer verilmeyen Hazine yardımı alamayan İYİ Parti, 49 yıllık parti olan MHP ile boy ölçüştü. MHP’ye birçok AK Partili’nin oy vermesi sonucu ancak meclise 48 milletvekili gönderdi bu gülünç bir durumdur” dedi.
ALANYADAKİ İYİ PARTİ FARKI ORTADA
Alanya’ya gelecek olursak; Bu genel seçimler kazananı İYİ Parti olmuştur. Bu seçimler 2019’daki yerel seçimlerin rövanşı gibi görünüyor. Alanya’da 1 asırlık CHP’yi yarım asırlık MHP’yi geride bırakan yine 7 aylık İYİ Parti olmuştur. Alanya’da 2. Parti olarak ilçenin ve mahalle teşkilatlarının ne kadar iyi çalıştığını göz önüne koymuştur. Tüm gönüldaşlarımıza teşekkür ederiz. Antalya Milletvekilliği sıralamasına gelecek olursak, yine içinden parçalanmış çıkmış olduğumuz MHP kokaca Antalya’da 1 milletvekili çıkarırken, yeni kurulmuş kimsenin beğenmediği İYİ Parti Antalya genelinde 3 milletvekili çıkararak bizleri onurlandırmıştır. Bizlerde bunların haklı gururunu yaşıyoruz. Daha yeni başladık oyun bitmedi” dedi.