Kafile tarifeli geldi

Ana Sayfa » Haberler » Turizm » Kafile tarifeli geldi
Paylaş
Tarih : 18 Temmuz 2016 - 13:00
MOSKOVA- ANTALYA SEFERINI GERCEKLESTIREN VE 189 YOLCU TASIYAN UCAK, BUGUN ANTALYA HAVALIMANI'NA INDI.(FOTO:MEHMET CINAR/ANTALYA-DHA)

MOSKOVA- ANTALYA SEFERINI GERCEKLESTIREN VE 189 YOLCU TASIYAN UCAK, BUGUN ANTALYA HAVALIMANI’NA INDI.(FOTO:MEHMET CINAR/ANTALYA-DHA)

Rusya ve Türkiye arasındaki ilişkilerin normalleşmeye başlamasının ardından 7,5 ay sonra Moskova- Antalya seferini gerçekleştiren Rus yolcu uçağı, 189 turistle Antalya Havalimanı’na indi. Rus turist kafilesi, çiçekle karşılandı.

Geçen 24 Kasım’da Suriye sınırında, Rus Su-24 savaş uçağının hava sahasını ihlal ettiği gerekçesiyle Türkiye’ye ait F-16’larca düşürülmesinin ardından Rusya, Türkiye’yle ilişkilerde çeşitli kısıtlamalar getirdi. 3,5 milyonu Antalya’ya olmak üzere, yılda 4,5 milyona yakın turistin geldiği Rusya’dan Türkiye’ye uygulanan yasakların kalkmasıyla birlikte heyecanla beklenen ilk uçuş gerçekleşti. Tarifeli uçuşlarla ilk Rus turistlerin Ramazan Bayramı’nda gelmeye başladığı Rusya’dan, tamamı Rus yolcu olan ilk kafile bugün Antalya’ya geldi.
RossiyaAirlines’in Moskova-Antalya seferini gerçekleştiren FV-5859 sefer numaralı Boeing 737-800 uçağı, 189 yolcusuyla birlikte saat 10.30’da Antalya Havalimanı 2’nci Dış Hatlar terminaline geldi. 7,5 ay sonra gelen ilk Rus turist kafilesi, Antalya Havalimanı Mülki İdare Amiri Mehmet Yavuz, Antalya DHMİ Baş Müdürü Osman Serdar ve ICF Airports Antalya Havalimanı yönetimi tarafından çiçekle karşılandı.189 Rus turistin kötü bir sezon geçiren Antalya’ya gelişinin turizmciler için bir umut ışığı olduğu belirtiliyor.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

 Kıbrıs’a seferler başladı
 Kıbrıs’a seferler başladı

Alanya’da 2013 yılında durdurulan KKTC-Alanya feribot seferleri 30 Mayıs 2018 tarihinde tekrar başlayacak HAFTADA 2 kez düzenlenecek seferler hakkında

Turizmcinin Türel isyanı
Turizmcinin Türel isyanı

Alanya’nın ve Mahmutlar bölgesinin tanınmış işadamlarından ve turizmcilerinden, Lumos Deluxe Resort Otel ve Toros İnşaat ortaklarından

Nihayet Corendon geldi
Nihayet Corendon geldi

Corendon Havayolları, Gazipaşa Alanya Havalimanına uzun bir aradan sonra ilk uçuşunu gerçekleştirdi BOEING 737-800 model uçağı ile Danimarka’nın