Kale’ye teleferik

Ana Sayfa » Haberler » Güncel » Kale’ye teleferik
Paylaş
Tarih : 26 Aralık 2016 - 10:27

734325632Alanya Belediyesi tarafından Damlataş Sosyal Tesisi, Alanya Kalesi ve Ehmedek Kapısı arasında inşaatına başlanan Teleferik Projesi’nin detayları turizmcilere tanıtıldı

DAMLATAŞ Filika Restoran’da gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısına; Alanya Belediye başkanı Adem Murat Yücel, ALTAV yetkilileri, Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Suat Çavuşoğlu, Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Adem Er, seyahat acenteleri, turizmciler ve belediye birim amirleri katıldı. Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, acentecilere ve turizmcilere Teleferik Projesi’nin Alanya’ya kazandıracağı artı değerleri anlatarak görüşlerini aldı.
KALE KORUMA ALTINDA OLACAK’
Öncelikle hedeflerinin Alanya Kalesi’nin ve içerisindeki yaşamın korunması olduğunun altını çizen Başkan Yücel, “Alanya’nın 30 yıldır süregelen bir hayalini gerçekleştiriyoruz. 2.5 yıl süren çalışmalarımızın neticesinde gerekli izinler alınarak inşaata başladık. İnşallah 2017’nin Mayıs ayında hep birlikte teleferiğe bineceğiz. Teleferik Projesi ile Alanya’ya kazandıracağımız bir görsellikten öte sizlerin tur paketlerine de bir cazibe kazandırmak istiyoruz” dedi. Toplantının içeriğiyle ilgili bilgi veren Başkan Yücel, “Burada en önemli hedeflerimizden birisi, tur otobüslerinin Alanya Kalesi’ne çıkmaması olacak. Tur otobüsleri için Damlataş çevresinde depolama alanları oluşturacağız” diye konuştu.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Hasret kalmıştık..
Hasret kalmıştık..

MAHKOD’un düzenlediği Kurum, Kuruluş ve Siyasi Partilerin Mahalle teşkilatlarının destek verdiği bayramlaşma programına yüzlerce kişi katıldı.

CK isyanı hortladı
CK isyanı hortladı

Okuyucumuz Cenap Arapkirli CK Akdeniz Elektrik kurumunun gönderdiği Elektrik Faturaları kaleminde bulunan “Güvence Bedeli” parasını geri aldı.

Salyongoz satmaya devam
Salyongoz satmaya devam

Mahmutlar D-400 Karayolu üzerinde kurulan bir stantta Misyonerlik aşılama faaliyeti sürüyor. Vatandaşların büyük tepkiler gösterdiği çalışmalar