yangınGeçtiğimiz hafta Mahmutlar Yeni Mahalle D-400 karayolu üzerinde bulunan Cebeci sitesinde çamaşır makinesinin şase yapmasından dolayı küçük çaplı bir yangın meydana geldi.
Geçtiğimiz hafta Cumartesi günü akşam saatlerine yakın bir saatte Cebeci sitesi A Blok 5. katının 21 nolu dairesinde çamaşır makinesinin şase yapmasından dolayı makine alev aldı ve çamaşır makinesinin bulunduğu banyo bölümünün bir kısmı neredeyse kullanılamaz hale geliyordu. Evde kimsenin olmamasından dolayı can kaybı olmaması sevindirdi.  Ev sahibinin serinlemek için denize gittiği ve denizde serinlerken, evinin yandığı da aldığımız bilgiler arasında yer alıyor. Balkondan aşırı dumanların çıkmasından dolayı site sakinlerinin tedirgin olarak Jandarma ve İtfaiye ekiplerine haber verdiği ve alınan haber üzerine Jandarma ve İtfaiye ekiplerinin harekete geçerek olay yerine giderek  yangını kısa sürede kontrol altına aldığı öğrenildi.
İtfaiye ekipleri site sakinlerine, ‘Bundan sonra herhangi bir durumda itfaiye veya herhangi bir yardım kuruluşunu arayacak olursanız lütfen açık ve anlaşılır bir adres veriniz, verilen adres anlaşılamazsa zamanında müdahale edemeyiz. Bu belki de can kaybına sebep olabilir. Lütfen elinizden geldiği kadar anlaşılır ve açık bir adres vermeye çalışınız’ diyerek uyarıda bulundular.
Haber: Resul BAŞ