kestel_kampusu_camisine_kavusacak_h13216_87583Kestel Kampüsü’nde bulunan ve yapımı durdurulan caminin inşaatına tekrar başlanıyor
Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Kestel Kampüsü içindeki bulunan ve yapımına eski yüklenici ile yaşanan problemler nedeniyle ara verilen caminin inşaatı, yeni müteaahhit ile yeniden başlıyor. Nimet Alaettinoğlu tarafından yaptırılan ve Abdurrahman-Nimet Alaettinoğlu adını taşıyacak olan caminin yeniden başlayacak olması nedeniyle ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı ve Alanya Müftüsü Mustafa Topal, eşleriyle birlikte Hayırsever Nimet Alaettinoğlu’na teşekkür ziyaretinde bulundu.
“CAMİNİN ALTINDA KÜLTÜR MERKEZİ DE OLACAK”
2 bin metrekare alan üzerine inşası gerçekleştirilecek olan ve Alanya’nın en büyük camisi olma özelliğine sahip olacak ibadethanenin yakın zamanda hizmete sunulacak olmasını umduklarını ifade eden Rektör Pınarbaşı, hayırsever Alaettinoğlu’na teşekkürlerini iletti. Cami altında yapılacak olan Kültür Merkezi’nde 5 yüz kişilik bir de konferans salonu olacağının bilgisini veren Rektör Pınarbaşı, burada ayrıca öğrenci kulüplerine de odalar tahsis edileceğini ve bu vesileyle öğrencilerin sosyal faaliyetlerini gerçekleştirirken ibadetlerini de kolaylıkla yapacaklarını dile getirdi. Konferans salonunun isminin de “Abdurrahman-Nimet Alaettinoğlu” olarak kararlaştırıldığını aktaran Rektör Pınarbaşı; dünyada gerçekleştirilen bu tür hayırların ahiret hayatı için sürekli sevap kaynağı olacağını vurguladı.
“HER TÜRLÜ AYRINTI DÜŞÜNÜLDÜ”
Camide her türlü ayrıntının düşünüldüğünü ifade eden Müftü Mustafa Topal ise engelli vatandaşlarımız için camide bir de asansör bulunacağını belirtti. Caminin 9 yüz metrekare oturum alanına sahip olacağını dile getiren Müftü Topal; hayırsever Nimet Alaettinoğlu’nun Alanya’nın en büyük camisinin inşaatını üstlenmesinden dolayı teşekkürlerini iletti.