Mahmutlar Post Gazetesi köşe yazarları ile söyleşi gerçekleştiren Kestel Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, yazarlardan tam not aldı. Yücel, “Kestel sağlıklı ve dengeli büyüme ile gözde şehir olacak” dedi.
Alanya’da çarpık kentleşme olmayan tek belde olan Kestel’de “Bilinçli ve kademeli” şehirleşme göze çarpıyor. Mahmutlar Post Gazetesi köşe yazarları ile bölgede bulunan belediye başkanları ile her yıl dönümlerinde gerçekleştirdiği röportajın konuğu olan Kestel Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Kestel’imizin ufku açık. Çarpık şehirleşmeye asla müsaade etmeyeceğim. Bilinçli ve kademeli şehirleşme ile Kestel’in en önemli rant merkezi haline getirerek Kestelli hemşerilerimin ekonomi durumu yüksek, kaliteli bir yaşam sürebilecekleri Kestel’i oluşturmak için düğmeye bastık” dedi.
ŞEHİR MERKEZİ KESTEL’E KAYIYOR
Kestel Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Yaptığımız başarılı çalışmalar ile Alanya şehir merkezini Kestel’de oluşturmak istiyoruz. Alanya Sanayi Sitesi Kestel’e taşınıyor. Önümüzdeki aylarda sanayi temeli Kestel’de atılacak. Kestel’de bulunan Akdeniz Fakültesi yanındaki Jandarma Karakol Komutanlığı’na ait 77 dönüm arsayı yeni üniversite yapılması için Kestel’e kazandırdık. Kestel bir eğitim şehri olacak. Şu anda 2338 olan fakülte mevcudu önümüzdeki yıllarda 3500-4000 olacak. Kestel’e İşletme Fakültesi’nin yanına mimarlık fakültesi ve meslek yüksek okulu Kestel’e kuruluyor. Bunlar planlı, projeli, programlı yatırımlar. Kestel için çağ atlatmaktadır. Bunu başardık, meyvesini Kestel halkı, Alanya halkı yiyecektir” dedi.
KANALİZASYON BAĞLANIYOR
Mahmutlar Kestel be Kargıcak beldelerinin ortak kullanımı olan Mahmutlar’daki Arıtma Tesisi’ne kanalizasyon borularını nisan 2011 sonunda bağlanacağını söyleyen yücel, “Kestel’de kalıcı yıllarca hiçbir problem çıkarmayacak. 29 bin metre kanalizasyon borusu döşedik, tanesi 250 bin TL olan üç terfi istasyonu yaptık. 50 bin nüfusa yetecek içme suyu kapasitemiz var. Tarım sulama suyunda hiçbir sıkıntımız yok. Sorunsuz bir Kestel için yola çıkmıştık. Allah’a şükür bu günleri gördük ve yaşıyoruz” dedi.
YÜCEL: ALANYA TALİP
Mahmutlar Post Gazetesi köşe yazarlarının sorularını tek tek yanıtlayan Yücel, Kestel Alanya’ya bağlanırsa Alanya’da belediye başkanı adayı olur musunuz? Sorusuna, “Öncelikle Kestel’in Alanya’ya bağlanmaması için tüm girişimleri yapıyoruz. Kestel kendine yeten bir belde haline geldi. Hiçbir Kestelli vatandaş Alanya’ya bağlanmak istemiyor. Ama hukukun önünde durmak imkansız. Böyle bir şey gerçekleşirse o zaman düşünürüz. Ama daha önceki sohbetlerimde söyledim. Ben Kestel’de son belediye başkanlığı yapıyorum dedim. Asla ikinci adam da olmam” dedi.
Yazarların “o zaman Alanya Belediye Başkan Adayı olursunuz” ısrarlarına “Her şey kısmet, Allah ne yazdı ise o olur” dedi.
MAHMUTLAR SINIRINA PAZAR YERİ
Yıllardır Mahmutlar halkının Yangılı mevkiine bir Pazar yeri kurulsun isteğini Kestel Belediye Başkanı Adem Murat Yücel yerine getiriyor. Mahmutlar Yeni Mahalle Barbaros Caddesi Kestel sınırına Kestel Belediyesi, kapalı pazar yeri kuruyor. Kestel Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Kestel’in doğu tarafı Mahmutlar-Kestel sınırına 5 bin metre kareye kpalı Pazar yeri yapım ihalemizi yaptık. Parke taşı ile zemini kaplıyoruz. 3 bin araçlı oto park bölgemizin en büyük Pazar yerini oluşturacağız” dedi.
KESTEL CAZİBE MERKEZİ
Kestel’de bulunan Dimçayı Piknik tesisleri, Dim Mağarası, turistik oteller, üniversite, sanayi, tarım ve şehirleşmedeki planlama ile Kestel her geçen gün imaj ve ivme kazanıyor. Kestel Belediyesi Meclis Üyesi Murat Topcu tarafından Kestel Taşlıca Caddesi yakınlarında bulunan 5 dönümlük araziye bölgenin turizmine büyük katkıda bulunacak bir tesis yapılıyor. Tesiste restaurant, cafe, tenis kortu, fitness, spor alanları ve çocuk parkları yer alıyor” dedi.
2. BÖLGE İMARA AÇILDI
Kestel Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Kestel halkına bir de müjde verdi. Dimçayı ile Kestel merkez arası olan 2. bölgede 18 çalışmaları sona erdi. Bu bölge imara açıldı. Kestelli vatandaşların gelip tapularını alabileceklerini söyleyen Yücel, “Bu bölge ile 5 yıllık bir süredir uğraşıyorum. 123 hektarlık bu bölgeyi imara açtık. Kestel halkına hayırlı olsun” dedi.
YOLLAR AÇILDI, ALTYAPI TAMAM
Kestel’de imarda bulunan tüm yollarımız açıldı, altyapıları tamamlandı diyen Başkan Yücel, “Belediye meclisinin aldığı kararla İsa Küçülmez Caddesi ile sahil caddesi arasındaki yolların açılımına başlandı. Şu ana kadar 12 güzergahta toplam 2,5 kilometre yol açılmış ve çalışmalar hala sürüyor” dedi.
ASFALTSIZ YOLUMUZ KALMADI
Belediyemiz tarafından genişletme ve altyapı çalışmaları tamamlanan yollardan Köy İçi Caddesi, Sigorta Caddesi, Topal Veli Sokak, Esentepe Sokak, PTT Sokak, Total Petrol arkası, fakülte ve yüksekokul arası olmak üzere 15 kilometre olan yollarımız asfaltlandı diyen Yücel, “Halkımız layık olduğu yaşam standardına ulaştırmak için tüm eforumuzu harcıyoruz. Kestel hak ettiği tüm hizmeti alacaktır. Kestel halkı rahat olsun” dedi.