Kestel’i hırsızlar sardı

Ana Sayfa » Haberler » Asayiş » Kestel’i hırsızlar sardı
Paylaş
Tarih : 09 Kasım 2015 - 13:23

12191817_1225455264136525_6543101985867730998_nKestel belde iken tüm caddeler mobese kameraları ile izleniyordu. Mahalle’ye dönüşünce hırsızlar cirit atmaya başladı.

Kestel Mahallesinin merkezi olan İsa Küçülmez Caddesi’nde bir haftada iki defa iki ayrı markette hırsızlık olayı gerçekleşti.

Hırsızlık olayını gerçekleştiren iki şahıs iş yerlerinde bulunan kendilerini ait güvenlik kameralarında kafalarına taktıkları maskelerle hırsızlık zanlıları net olarak görüntüleniyor.

Hırsızlık mağduru Kiraz Marketin sahibi Mustafa Yılmaz, “Marketime iki hırsızın girdiği net bir şekilde kamerada görünüyor. İki kişinin de gözetleme yaptığını tahmin ediyoruz. Kestel’imizde eskiden mobese kameraları vardı şimdi yok.  Geceleri ne jandarma ne de zabıta devriye geziyor, hırsızlarda bu boşluktan yararlanarak rahatça bu olayları gerçekleştiriyorlar.  04:40 sıralarında gerçekleşen bu olayda marketimden 8 bin TL içki ve sigara çalınmıştır” dedi. Bir diğer hırsızlık mağduru Mithat Market Sahibi Mithat Uslu Mahmutlar Post Gazetesine açıklamalarda bulundu. Uslu, “Hırsızlık zanlıları iş yerime girerken çok rahat tavırlar içerisindeydi. Zanlılardan birisinin ayağı aksıyordu. Marketimden sigara ve 1500 TL civarında nakit para alındı. Kestel’imizde hırsızlık olayı çoğalmıştır. Yetkililerden çözüm bulmalarını rica ediyorum” dedi.

 

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Kestel’de bir otelde 80 kişi zehirlendi
Kestel’de bir otelde 80 kişi zehirlendi

Kestel de bulunan bir otelde tatil yapan yerli turistlerin bazıları öğleden sonra fenalaşıp kusma ile mide bulantısı şikayetiyle hastaneye götürüldü.

Hırsızlar’dan canı yanan Refik amcanın isyanı
Hırsızlar’dan canı yanan Refik amcanın isyanı

Mahmutlar’da hırsızlık aldı başını gidiyor. Yaz aylarında otellerin Müşterilerini de hesaplarsak Mahmutlar’ın nüfusu 120 binleri buluyor.

 Suriyeliler’den olay üstüne olay
 Suriyeliler’den olay üstüne olay

Alanya’nın İncekum Mahallesi’nde 1 kişinin ağır yaralandığı bıçaklı kavgayla ilgili gözaltına alınan Suriyeli tutuklandı. Geçtiğimiz