12191817_1225455264136525_6543101985867730998_nKestel belde iken tüm caddeler mobese kameraları ile izleniyordu. Mahalle’ye dönüşünce hırsızlar cirit atmaya başladı.
Kestel Mahallesinin merkezi olan İsa Küçülmez Caddesi’nde bir haftada iki defa iki ayrı markette hırsızlık olayı gerçekleşti.
Hırsızlık olayını gerçekleştiren iki şahıs iş yerlerinde bulunan kendilerini ait güvenlik kameralarında kafalarına taktıkları maskelerle hırsızlık zanlıları net olarak görüntüleniyor.
Hırsızlık mağduru Kiraz Marketin sahibi Mustafa Yılmaz, “Marketime iki hırsızın girdiği net bir şekilde kamerada görünüyor. İki kişinin de gözetleme yaptığını tahmin ediyoruz. Kestel’imizde eskiden mobese kameraları vardı şimdi yok.  Geceleri ne jandarma ne de zabıta devriye geziyor, hırsızlarda bu boşluktan yararlanarak rahatça bu olayları gerçekleştiriyorlar.  04:40 sıralarında gerçekleşen bu olayda marketimden 8 bin TL içki ve sigara çalınmıştır” dedi. Bir diğer hırsızlık mağduru Mithat Market Sahibi Mithat Uslu Mahmutlar Post Gazetesine açıklamalarda bulundu. Uslu, “Hırsızlık zanlıları iş yerime girerken çok rahat tavırlar içerisindeydi. Zanlılardan birisinin ayağı aksıyordu. Marketimden sigara ve 1500 TL civarında nakit para alındı. Kestel’imizde hırsızlık olayı çoğalmıştır. Yetkililerden çözüm bulmalarını rica ediyorum” dedi.