chp-sefik-turktas-673_300x30030 Mart yerel seçimlerinde CHP’den Alanya Belediye başkan adayı olan ve 2015 genel seçimlerinde milletvekilliği adaylığına hazırlanan Şefik Türktaş yaklaşan CHP kurultayında Kılıçdaroğlu’na destek vereceğini açıkladı.
Türktaş, “Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde alınan başarısız sonuç gerekçe gösterilerek alınan kurultay kararı ile ilgili açıklama yaptı. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na tam destek veren Türktaş, şunları söyledi: “ partimiz MYK’da 5-6 Eylül tarihinde kurultay yapma kararı almıştır. Bunun bir hesaplaşma veya tasfiye kurultayı olmayacağını ama gelecek için gerekirse bazı keskin değişikliklerin yapılabileceğine olan inancım sonsuzdur. CHP’nin inşallah bu kurultaydan pozitif siyaset üreten, toplumun bütün kesimlerini kapsayan, kucaklayan çözümler sunan; günümüz Türkiyesinin toplum psikolojisini anlayan ve ona göre projeler geliştiren çok daha güçlü bir kadro ile çıkacağından en ufak bir şüphem yoktur. Bu kurultayın bütün partililerimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Bana göre Türkiye siyasetinin en çalışkan, özverili ve düzgün aktörü olan Sayın Genel Başkanım Kemal Kılıçdaroğlu’nun yukarıda belirttiğim değişim ve dönüşümü gerçekleştireceğine yürekten inanıyorum. Yolun aydınlık olsun Genel Başkanım”dedi.
ALANYA CHP’DE KURULTAY DEMOKRASİSİ
CHP İlçe Yönetimi, 5-6 Eylül’deki Büyük Kurultay öncesi ikiye bölündü. İlçe Başkanı Türktaş, ‘Kılıçdaroğlu’ diyor, Toktaş, ‘İnce’ diyor. CHP Büyük Kurultayı, 5-6 Eylül’de Ankara’da yapılacak. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun yeniden aday olacağı Büyük Kurultay öncesi Grup Başkan Vekili Muharrem İnce, görevinden istifa ederek, adaylığını ilan etti.
Kurultay öncesi CHP İlçe Başkanı Şevki Türktaş, “Biz arkadaşlarla oturup, konuşmadık ama bu seçimde Kemal Kılıçdaroğlu’nu  destekleyeceğim. Çünkü Genel Başkanımız partiye ivme kazandırdı” derken, İlçe Basın Sözcüsü Erdoğan Toktaş ise Muharrem İnce’nin desteklenmesini istiyor
3 İSİM OY KULLANACAK
Ankardaki kurultayda Alanya’dan İlçe Başkanı Şevki Türktaş, Bülent Kandemir, Demirtaş eski Belediye Başkanı ve Alanya Belediye Meclis Üyesi Mustafa Aras oy kullanacak