10518305_880149515347913_7731250842267451173_oKestel Mahallesi’nde önünde seyir eden tırı sağlamak isteyen 27 yaşındaki motosiklet sürücüsü, yol kenarında bulunan demir çöp konteynerine çarparak olay yerinde feci şekilde can verdi. Kestel ve Mahmutlar halkı “genç bir insan bu konteynır yüzünden yaşamını yitirdi. kim koydu bu çöp konteynırını yolun içine?”dediler.
Olay, Kestel Mahallesi D-400 Karayolu üzerinde meydana geldi. Berber olarak çalıştığı öğrenilen 27 yaşındaki Emrah Uluer, kullandığı 07 NR 185 plakalı motosikletiyle Alanya’ya gitmek üzere yola çıktı. Bu sırada sol şeritte ilerleyen ve Gazipaşa’dan geldiği öğrenilen Mehmet Şahin idaresindeki 07 HAK 95 plakalı tırın sağından geçmek isteyen Uluer, yaptığı manevrayı canıyla ödedi. Tırın sağından geçen Uluer, yol kenarında bulunan demir çöp konteynerine çarparak metrelerce sürüklendi. Uluer, olay yerinde feci şekilde can verirken, olay yerine gelen jandarma ve polis ekipleri yol güvenliği aldı. Kazayı haber alan Emrah Uluer’in yakınları ise olay yerine gelerek, gencin cesedini görünce sinir krizleri geçirdiler. Savcılığında incelemesinin ardından gencin cesedi otopsi yapılmak üzere Alanya Belediyesi Mezarlığı Morgu’na kaldırıldı.Yaşamını yitiren Emrah Uluer’in ardından sosyal paylaşım sitesisinde şu yorumlar yapıldı.
Iraz Uyar: Allah rahmet eylesin.Bu çöp kutusunun yolda ne işi var bana biri açıklasın…
Alaettin Temirlenk: Emniyet amirliği Trafik ekiplerini yol keserek görevlendirmek yerine gezici ekipler görevlendirerek yoldaki araçların şerit ihlalleri,hatalı sollamalar,Yayalara olan davranış, Kavşak hatalarını dikkate alan çalışmalar, yanlış yapılan parklar kazaları %90
Aysen Ercan Bagıslar: Allah rahmet eylesin D-40O yolu üzerinde çöp kutusu bulunamaz, ailesi bunu araştırmalı.