_DSC7676CHP’nin 7 Haziran seçimlerinde Antalya’da Milletvekili seçilen Devrim Kök ve 14. Sıra Milletvekili adayı Meral Mengi Mahmutlar’da 1 Kasım seçimleri için çalışmalar gerçekleştirdi.
Mahmutlar CHP örgütünde partililer ve basına açıklama yapan Milletvekili Devrim Kök, “CHP olarak 1 Kasım seçimlerinde oy oranının arttığını tüm kamuoyu araştırmacıları anketlerinde duyuyorlar. CHP Türkiye’nin en önemli partilerinin başında geliyor.
Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu Mahmutlar’a iki kez gelerek Mahmutlar’daki Belediye’nin AK Parti tarafından kapatıldığını, CHP iktidarı tarafından yeniden açılacağının sözünü verdi.
Büyükşehir yasası hiçbir kimseye iyi gelmedi. Bunu kendileri de iyi biliyor. CHP’nin iktidarında Türkiye’de kapatılan tüm belde belediyelerinin olduğu yerlere sandık koyacağız. Eğer buralarda yaşayan halk, belediye’nin tekrar açılmasını istiyorsa hiç tereddütsüz tekrar açacağız, eğer istenmiyorlarsa açmayacağız. 1 Kasım seçimlerinde CHP olarak sandık başlarında olacağız. Sandıklara sahip çıkacağız. Bu genel seçimler Türkiye’nin geleceğini tayin edecek olan seçimler. Bu seçimler sonucu ya esaret devam edecek ya da demokrasi ülkemize gelecek. Kim esaret altında kalmak ister, kim özgürlük içinde demokrasisi işleyen bir ülkede yaşamak istemez. Antalya’da yapılacak 1 Kasım seçimlerinde oyumuzun artacağını herkes görecek ve CHP olarak 1. Parti olarak çıkacağız. CHP’deki bu artış sadece Antalya’da değil, tüm ülke genelinde olacak” dedi.
Kök ve Mengi’nin Mahmutlar’daki esnaf ziyaretine CHP Alanya İlçe Başkanı Şengül Yeşildal, CHP Mahmutlar Seçim komitesi Başkanı Ahmet Asil, Mahmutlar Eski Belediye Başkanı Ali Çelik, en son yerel seçimlerde CHP’den Alanya Belediye Meclis üyesi adayı Yılmaz Bağışlar, Mahmutlar Belediyesi eski Meclis üyeleri Mustafa Şimşek ve Hasan Kısa ile kalabalık CHP’li grup eşlik etti.