Mahmutlar D-400 Karayolu üzerinde bulunan köprünün betonarme işlerinin yapılmasının ardından bir süredir çalışmalar durağan hale geldi. Turizm sezonu öncesi beldede bu gibi yarım işlerin bırakılması esnafı tedirgin ediyor.
KÖPRÜLERİN BETONLARI DÖKÜLDÜ
Mahmutlar D-400 Karayolu üzerinde Syedra Otel yanında bulunan köprü tadilat çalışmaları kasım ayı içerisinde başlamıştı. Karayollarına bağlı çalışanlar köprüdeki çalışmaları betonarme işlerinin yapılmasıyla devam ettirilirken, bu işlerin de tamamlanmasının ardından köprüde çalışmalar bir süredir beklemede. Köprü üzerinde trafik akışı tek şeritten sağlanırken, sağlamlama çalışmalarının bitirilmesinin ardından trafik çift şeritten devam ettirilecek.
TURİZMCİ NE YAPSIN?
Kestel Mahmutlar ve Kargıcak’ta bulunan turizmciler şaşkın, “Köprülerin inşaatı ne zaman bitecek? Sorusu uykularımızı bölüyor” diyen turizmciler, “Köprü inşaatlarını gören turizm acentelerinin bahanesi ile fiyatlarımızı daha da aşağıya kırıyor. Mahmutlar’daki sahil çalışması henüz başlamış değil. Turisti memnun etmemek için her şeyi yapıyorlar. Burada zararı bizler ve Mahmutlar halkı çekiyor” dediler.
SAHİL YOLU İHALEYE ÇIKACAK
Kestel ve Kargıcak beldeleri sahiliyle göz doldururken Mahmutlar’da köprülerin yapılması bir yana bırakıldı. Vatandaşlar tarafından yapılması dört gözle beklenen sahil yolu turizmcinin tek ümidi. Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik, ihaleyi kazanan firma ile anlaşmayı yaptıktan sonra 180 gün içerisinde sahil yolunu halkın hizmetine açacaklarını söyledi. Sahil yolunun ihalesi 5 Nisan (Bugün) yapılması bekleniyor.
Geçtiğimiz sezonda da birçok vatandaş sahil yolunun yapılarak Mahmutlar’a yeni bir ivme kazandıracağını düşünürken, bu düşünceler vatandaşı yanılttı. 2011 yılın gelmesine rağmen sahilde hiçbir çalışma yapılmaması turizmciyi kara kara düşündürüyor.
EN BÜYÜK KAZA SEBEBİ
Aylardır çalışmaları devam eden köprülerde birçok kaza meydana geldi. Köprü çalışmalarının yapıldığı Kargıcak, Mahmutlar ve Kestel’de birçok maddi hasarlı kaza ve beraberinde can kaybı yaşandı. Vatandaşlar bu konuda yetkilileri biraz aceleci davranmaya davet ettiler.