KROM

Paylaş
Tarih : 05 Aralık 2016 - 8:26
Ayşe Kaya

ayseKan şekeri ve kolesterol seviyesini kontrol eder, dengede tutar. Şeker hastaları için çok önemlidir, insülin etkisi yapar. Ayrıca krom minerali vücuttaki yağı kasa dönüştürerek kilo vermeye, vücut hatlarının daha düzgün görünmesine ve kas yapımına yardımcı olur. Erkeklerde cinsel gücün normal olmasını sağlar. Damar sertleşmesini önlemeye yardımcı olurken kalpte damar hastalıklarının önüne geçer.

Dengesiz beslenme sonucu oluşan krom eksikliği, huzursuzluk, halsizlik, yorgunluk duymanıza neden olabilir. Krom eksikliği halinde damar sağlığını olumsuz etkileyerek,      kalp-şeker hastalığını tetikleye bilir.

Krom eksikliği olan kişiler kendilerini sürekli aç hissederler ve tatlı yemeden duramazlar. Kontrol edilemeyen iştah kilo alımına neden olur.

Vücudumuzda yeterli miktarda bulunan krom minareli, besinlerle birlikte vücudumuza alınan yağ asitlerinin, proteinlerin ve karbonhidratların gerekli biçimde kullanıla                       bilmesine yardımcı olmaktadır.

Vücudun sağlıklı biçimde hayatına devam etmesi için krom mineraline ihtiyacı vardır.

İnsan metabolizmasında kan şekeri seviyesini, olması gereken noktada tutan, hücrelerin içerisinde bulunan, glikoz içeriğinin, insülin ile birlikte transferinin sağlanmasında krom etkili bir rol oynarken; en çok diyet süreçlerinde kilo vermek isteyen kişilere yardımcı olması açısında çok çok önemlidir.

Eğer kimyasalların olmadığı, dağlardaki çiçeklerle beslenen arıların karakovan balı, doğal yöntemlerle beslenen, hayvanların etlerinde (inek, koyun, keçi, tavuk) bolca krom bulunur. Ayrıca doğal yöntemlerle yetişmiş ve hazırlanmış, pirinç, üzüm suyu, peynir, buğday, süt ve süt ürünleri, yumurta, mısır (GDO’suz) mantar, patateste bol miktarda krom içeren besinler arasındadır… SORU: Biz tarım memleketi olmamıza, bu gıdalardan da bolca tüketmemize rağmen neden sağlık problemleri yaşıyoruz?

Nedeni net ve açık: Yiyoruz ama beslenemiyoruz. Hiçbir meyve ve sebze artık 20-30 yıl önceki vitamin, mineral, protein vb bizim için enzem olan bu besleyici değerlerini kaybetti, ne kokuları nede tatları var.

Sağlıklı yaşamaları ve büyümeleri için 6. ayından sonra bebeklere ek-gıda verdiğimiz gibi bizlerde artık ek-gıda takviyelerine ihtiyaç duyuyoruz, sağlıklı yaşamak ve yaşlanmak için.

Size bir telefon uzaklığındayım.

Sevgi ve sağlıkla kalın.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

ÇOCUKLAR DUYMASIN
ÇOCUKLAR DUYMASIN

Gözlerine ağır ağır çöken bir uyku “Bir varmış, bir yokmuş, evvel zaman içinde, kalbur saman içinde” diye başlayan masallarla açılır

TEMSİLDE ADALET
TEMSİLDE ADALET

Toplumun genel yapısını bilmek kaydıyla kendilerine toplum tarafından toplumu yönetmek üzere verilen bu yetkiyi özellikle Parlamenter sistemle

GELEN AĞAM GİDEN PAŞAM
GELEN AĞAM GİDEN PAŞAM

Dünyadan koptukça çöküşünü hızlandıran, kötü gidişatı durdurma telaşıyla daha içinden çıkılmaz duruma düşen ve yıkılan bir imparatorluk. Bir