20-bin-ogrenci-kuslar-icin-seferber-oldu-10424733_oMahmutlar Kılıçarslan İlkokulu sosyal sorumluluk projelerine geçtiğimiz günlerde bir yenisi daha ekledi.
Projeye yurtiçi ve yurtdışından yüzlerce öğretmen “Kuşlar doysun çocuklar gülsün!” sloganıyla yola çıktı. Havaların soğumasıyla birlikte aç kalan kuşlar için ağaçları yemlerle donatmak üzere 81 il 12 ülke ve 20 bin öğrenci hep birlikte Kuşlar İçin Bir Damla Umut projesinde buluştu.
KENYADAN HOLLANDAYA
Proje Mahmutlar Kılıçarslan İlkokulu Müdürü Fatma Ayan sosyal medyadan bir mesaj yayınlamasıyla başladı. Ayan “Gelin bu projeyi birlikte yapalım.” şeklinde mesajını yayınladıktan sonra hızla diğer öğretmenler projeye dahil oldu. 81 ilin tamamından yaklaşık 500 öğretmen biz de öğrencilerimizle birlikte varız derken Kenya, Rusya, Kore, Güney Afrika, Mali, İsviçre, Hollanda, Azerbaycan, Endonezya ve Kıbrıs’tan gönüllüler de biz de varız diyerek bu projeye katıldılar. Proje günü geldiğinde 20 bin çocuk, Öğretmenler ve veliler hep birlikte ağaçlara şeker ve buğday, arpa, kuşyemi kullanarak elleriyle hazırladıkları yemlikleri ağaçlara astılar. Projede görev alan çocuklar yemlikleri hazırlarken hem çok eğlendi, hem de kuşlar hakkında birçok bilgi sahibi oldu. Proje koordinasyonunu yapan Ayan, “Bu günden sonra kuşlarla ilgili bir farkındalık oluşturduk, bundan sonra bu konuda daha fazla hassasiyet gösterileceğine inanıyorum” dedi.
 

CEVAP VER

lütfen yorumunuzu yazınız
lütfen adınızı yazınız