Lavrov Alanya’yı sevdi

Ana Sayfa » Haberler » Güncel » Lavrov Alanya’yı sevdi
Paylaş
Tarih : 05 Aralık 2016 - 9:00

8390ekdlasAlanyalı Dışişleri bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Alanya’da Türkiye- Rusya ortak Stratejik Planlama gurubu toplantısının 5.sini gerçekleştiren Rusya Dışişleri bakanı SergeyLavrov,“Alanya çok güzelmiş vatandaşlarımız Alanya’yı sevmekte çok haklılar” dedi.

Lavrov,“İnsanlar sıcak, samimi ve misafirperver. Halkımızın Alanya’yı neden çok sevdiğini anladım. Ruslar Alanya’yı çok sevmekte haklıymış. Beni vatandaşlarım karşıladı dün ve gerçekten çok mutlu oldum. Suriye’de akan kan durmalı ve Türkiye ile işbirliğimiz sürecek. İkili ilişkilerimizi büyüteç altına aldık. Normalleşmenin hızlı olması konusunda hemfikiriz  ticaret ve ekonomideki aksamaları ortadan kaldırmak için çalışacağız.
Biz Rusya tarafı olarak turizm çalışmalarını süreceğiz ve hız kazandıracağız. Güvenlik konusunda tavsiyelerimiz göz önünde bulundurulmalı. Vize konusunu da görüştük ve olumlu geçti görüşmeler. Artık bu görüşmelere içerik katma zamanı” dedi.
‘YAPTIRIMLAR AŞAMA AŞAMA KALKACAK’
Lavrov, tüm yaptırımların da aşama aşama kaldırılacağına işaret ederek, “Şu an ticareti geliştirme için bir engel yok. Tarımsal kısıtlama konusu da çözülüyor. Tarım ürünlerinde sağlıklı ürün istiyoruz” şeklinde konuştu. Lavrov, vizesiz uygulama öncesi güvenlik sorunlarının çözülmesi gerektiğini de belirterek, “Güvenliğin sağlanması ile somut adımlar atacağız” diye konuştu. Bakan Çavuşoğlu ise, tüm engelleri kaldırma konusunda irademiz var ne zaman olacağını güvenlik birimlerimiz değerlendirecek. Rusya da bu konuda gerekli adımları attı” dedi.

 

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Hasret kalmıştık..
Hasret kalmıştık..

MAHKOD’un düzenlediği Kurum, Kuruluş ve Siyasi Partilerin Mahalle teşkilatlarının destek verdiği bayramlaşma programına yüzlerce kişi katıldı.

CK isyanı hortladı
CK isyanı hortladı

Okuyucumuz Cenap Arapkirli CK Akdeniz Elektrik kurumunun gönderdiği Elektrik Faturaları kaleminde bulunan “Güvence Bedeli” parasını geri aldı.

Salyongoz satmaya devam
Salyongoz satmaya devam

Mahmutlar D-400 Karayolu üzerinde kurulan bir stantta Misyonerlik aşılama faaliyeti sürüyor. Vatandaşların büyük tepkiler gösterdiği çalışmalar