Lieshout: “Mahmutlar benim kalbim”

Ana Sayfa » Haberler » Lieshout: “Mahmutlar benim kalbim”
Paylaş
Tarih : 30 Mart 2010 - 3:05

 13 yıl önce turist olarak geldiği Mahmutlar’a hayran kalan Lieshout ailesi, “13 yıl geriye dönsem, yaşamak için yine Mahmutlar’ı seçerdim” dedi.

Lieshout, haftanın 3 günü Mahmutlar’daki restaurantlarda yemek yiyor, haftada birgün de Mahmutlar barlarında eğleniyor. Mahmutlarlılar Toon’a “Hacıbaba” ismini takmışlar. 8 köşeli Türk şapkası ve samimi davranışları ile tam bir Türkiye ve Mahmutlar’ın gönüllü turizm elçisi.

F. Erdem: Mahmutlar ve Alanya nerden aklınıza geldi?

T. Lieshout: Mahmutlar’a 13 yıl önce Turist olarak geldim. Gren Peace otel’de 4 hafta kaldım. İlk geldiğim zaman Barbaros Caddesi çevresinde hiçbir bina yoktu. Şuandaki durumu ile çok farklıydı. Mahmutlar’ın o zamanki halinden bu zamanki hali daha modern ama biraz romantizmin ucunu kaçırdık. 13 yıl önceki tanıştığımız Türk arkadaşlarımızla hala dostluğumuz devam ediyor. Sadece evim hariç, hiçbir şeyim değişmedi..13 yıl önce geldiğim zaman Mahmutlar’da sadece Hollandalı, Alman ve Belçikalı vatandaşlar vardı, şimdi ise dünyanın her yerinden insanlar Mahmutlar’da yaşamakta.

F.Erdem: Mahmutlar’da yaşamaktan mutlu musunuz? 13 yıl öncesine geri dönseydiniz, yine Mahmutlar’ı tercih eder miydiniz?

T. Lieshout: Mahmutlar benim kalbim gibi, burayı ikinci evim gibi görüyom. 13 yıl öncesine dönmüş olsam, yine Mahmutlar’ı tercih ederdim, çünkü ben Hollanda’da sürekli stres yaşıyordum. Mahmutlar’da sakin ve rahat bir yaşam sürdürüyorum, Mahmutlar’da yaşamaktan çok mutluyum.

Türkiye’nin değişik şehirlerine gittim, İstanbul, Antalya, Samsun, Kemer gibi ama en yaşanılacak belde Mahmutlar olduğuna karar verdim.  Sebebini bilmiyorum ama Mahmutlar beni kendine çekiyor, eşim bana İspanya’yı öneriyor ama ben Mahmutlar’dan bir türlü vazgeçemiyorum.

F.Erdem: Mahmutlar’da ne eksik, buradaki şehir medeniyeti size yetiyor mu?

T. Lieshout: Örneğin, Antalyadaki Depoo, Alanyadaki Alanyum ve Metro Market gibi büyük bir alışveriş merkezi yok. Sahil yolunun kaldırım, aydınlatma ve yürüyüş yollarının bitirilmesi, soyal alanlara daha çok yer verilmesi, bir sahil beldesi’nde olduğumuzun hissine varmak istiyoruz. Eşimle beraber deniz kenarında akşam üstü yakomozları izlemek istiyorum.

F.Erdem: Gazipaşa Havaalanı açılması sizce ne anlam taşıyor?

T.Lieshout: Yılda 4 defa Hollanda’ya gidip, geliyorum. Hollanda’dan, Antalya Havaalanına 4 saatte geliyorum. Antalya’dan Mahmutlar’a da 2 saatte geliyorum ve bu yolculuktan dolayı çok zorlanıyorum. Antalya Havaalanı çok uzak olduğu için uçuş saatimizden 4 saat önce yola çıkmak zorunda kalıyoruz. Gazipaşa Havaalanı açılsa, bu sıkıntılarımız son bulur ve Alanya- Mahmutlar’ın gelir düzeyi çok yükselir. Başta Emlak sektörü olmak üzere bölge kalkınır ve turizm patlaması yaşanır.

F.Erdem: Mahmutlar’lı yöneticilere ne önerileriniz olabilir?

T.Lieshout: Mahmutlar’lı yöneticilerden istediğim artık inşaat yapımına son verilmesi, en azından şehir merkezinde. Tüm caddelerin ve sokakların aynı Barbaros Caddesi gibi yapımının tamamlanması ve kadınlar için büyük alışveriş merkezlerinin yapılması.

F.Erdem:  Nerelerde yemek yiyorsunuz, zamanlarınızı nerede geçiriyorsunuz?

T. Lieshout: Haftanın 4 günü evde, 3 günü ise dışarıda yemek yiyoruz. Genellikle Türk yemeklerini seçiyoruz ve tüm kıyafetlerinizi Mahmutlar’dan alıyoruz. Tüm paramızı Mahmutlar’da harcıyoruz. Mahmutlar’da her Cuma günü Silvia Restaurantta canlı müzik eşliğinde eğleniyoruz.

F.Erdem: Türk komşularınızla ilişkileriniz nasıl?

T.Lieshout: Kaldığımız apartmanda Türk ve İrlandalı komşularımızla birlikte hiçbir sorun yaşamadan, karşılıklı saygı çerçevesinde komşuluk ilişkilerimizi sürdüyoruz. Çoğu zaman birbirimize konuk oluyoruz ve hoş sohbet içerisinde çay kahve içerek eğleniyoruz.

F.Erdem: Bizi konuk ettiğiniz için teşekkür ederiz.

T. Lieshout: Bizde çok teşekkür ederiz. Ayrıca kendimizi çok şanslı ve mutlu hissediyoruz, gazeteniz bizi seçtiği için.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Müjde!. Mahmutlar’da zam yok
Müjde!. Mahmutlar’da zam yok

Antalya Büyükşehir Belediyesi Antalya ve Alanya’daki Toplu Taşıma otobüslerine zam yapıldığını bildirdi. Mahmutlar’lılara da müjdemiz

Kayra adam oldu
Kayra adam oldu

Mahmutlar Belediyesi personelinden Nevzat Kısa’nın oğlu Kayra erkekliğe ilk adımını attı. Mahmutlar Belediye Düğün Salonunda gerçekleştirilen

Goldcity kamp merkezi oldu
Goldcity kamp merkezi oldu

Kazakistan’ın Premier Liginden AKJAIK FK takımı kamp için Goldcity Turizm Kompleksini seçti. Kazakistan’ın başarılı takımlarından