MAHMUTLAR tarihi günlerinden birisini daha yaşadı. Mahmutlar Koruma ve Yaşatma Derneği ve Alanya Belediyesi işbirliğinde gerçekleştirilen Ramazan şenliğine yüzlerce kişi katıldı.
CHP Antalya Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Osman Çetin Budak, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, MHP Alanya İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan’ın da yer aldığı etkinlik Alanya Belediyesi Mahmutlar Hizmet binası önünde gerçekleştirildi.
Hacivat ile Karagöz oyununda halkla bütünleşen sanatçılar, “Mahmutlar halkı sanata hasret kalmış” dediler.
SEMAZENLER MEST ETTİ
Ramazan ayının vazgeçilmezi Semazen gösterisi ile musikisi katılımcılara doyumsuz saatler yaşamasına sebep oldu.
Alanya Belediyesi tarafından ikram edilen Osmanlı şerbeti, mısır ve pamuk şekeri halka ve çocuklara ikram edilirken, MAHKOD kültürümüzün bir parçası haline gelen bisküvi arasında lokum ikramında bulundu. Vatandaşların bir daha ne zaman bu etkinlikler olacak sorusu memnuniyetin göstergesi olarak kabul edildi.
İLHAN, “AMACIMIZ ŞEHİRLEŞMEK”
Mahmutlar Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Mesut İlhan katılımın çok yüksek olması memnunluk vericidir” dedi.
İlhan, “Mahmutlar Belediyesi kapandıktan sonra halkımız hiçbir etkinlik yaşamadı. Mahmutlar içerisinde 4 yıl sonra MAHKOD ve Alanya Belediyesi işbirliğinde bir Ramazan şenliği etkinliğinde halkımız bir araya gelerek sohbet ve eğlenme özlemini tekrar yaşadı. MAHKOD olarak ilk kurulma aşamasında da söylemiştik. Amacımız bir yerlere yardım etmek, öğrenciye burs vermek değil, şehir olmamızın, şehirli gibi yaşamamızın gerektirdiklerini yapmaya çalışıyoruz. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve ekibine, değerli kadirşinas Mahmutlar halkına ve MAHKODyönetimine ve üyelerime çok teşekkür ederim. MAHKOD olarak tüm halkımızı derneğimize üye olmaya bekliyorum” dedi.