Mahmutlar 112 ekibine saldırı

Ana Sayfa » Haberler » Asayiş » Mahmutlar 112 ekibine saldırı
Paylaş
Tarih : 22 Mart 2010 - 12:25

Tosmur’da bir evden alınan yardım çağrısı üzerine harekete geçen Mahmutlar 112 Acil serviste görevlileri tedavi için ambulansa alınan alkollü vatandaş ile refakatçisi saldırdı. Bir sağlık görevlisi bir süre gözlem altında tutularak taburcu edildi.

 Tosmur beldesinde bir evde fenalaşan bir kişinin bulunduğu ihbarı edilen adrese giden 112 Acil servis görevlileri aşırı alkollü ev sahibi ve hasta tarafından ambulansta darp edildi. Dimçayı Mevkii’nde alkol aldığı için fenalaşan Emrullah Ersoy’u 112 Acil servis görevlileri Acil Tıp Teknisyeni Uğur Yüce, Acil Tıp Teknisyeni Fatma Demir, Paramedic Bilge Biner ve acil serviste görevli ambulans şoförü Hüseyin Kaşlı kısa sürede adrese giderek vakayı ambulansa aldılar. Fenalaşan Emrullah Ersoy’u sedyeye alarak ambulansa bindirdi. Arkadaşının alkollü olduğunu ve onu sakinleştirmek istediğini söyleyen Nazmi Zavlak’da ambulansa bindi. Alanya Devlet Hastanesi’ne gitmek üzere yola çıkan ambulansta bulunan Emrullah E. ve Nazmi Z. ambulans Tosmur Tansaş Kavşağı’na geldiğinde görevli personeli araç içerisinde darp etmeye başladılar. Arkadan gelen gürültü ve arkadaşlarının yardım çığlıkları üzerine ambulansı yol kenarına çeken şoför Kaşlı yardım etmek için kapıyı açtığına zanlıların saldırısına uğradı. Bu sırada ambulanstan inerek koşmaya başlayan acil Tıp Teknisyeni Uğur Yüce’yi kovalamaya başlayan Nazmi Z. ve Emrullah E. bir benzin istasyonunda yakaladıkları Yüce’yi boğmaya çalıştı. İhbarı alan ve benzinliğe gelen polis ekipleri zanlıları gözaltına alırken, darp edilen 112 acil servis personeli ise olaya müdahale ettikleri ambulansla Alanya Devlet Hastanesi’ne gittiler. Darp ve iş göremez raporu alan ekip daha sonra polis merkezinde ifade verdiler. Polis tarafından gözaltına alındılar.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Kestel’de bir otelde 80 kişi zehirlendi
Kestel’de bir otelde 80 kişi zehirlendi

Kestel de bulunan bir otelde tatil yapan yerli turistlerin bazıları öğleden sonra fenalaşıp kusma ile mide bulantısı şikayetiyle hastaneye götürüldü.

Hırsızlar’dan canı yanan Refik amcanın isyanı
Hırsızlar’dan canı yanan Refik amcanın isyanı

Mahmutlar’da hırsızlık aldı başını gidiyor. Yaz aylarında otellerin Müşterilerini de hesaplarsak Mahmutlar’ın nüfusu 120 binleri buluyor.

 Suriyeliler’den olay üstüne olay
 Suriyeliler’den olay üstüne olay

Alanya’nın İncekum Mahallesi’nde 1 kişinin ağır yaralandığı bıçaklı kavgayla ilgili gözaltına alınan Suriyeli tutuklandı. Geçtiğimiz