Mahmutlar’a her Ramazan olduğu gibi bu ramazan ayında da Ramazan Çadırı kuruluyor. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, haftalık Encümen Toplantısı’nın ardından gündemi değerlendirdi Ramazan ayının gelişini kutlayarak başlayan Başkan Yücel, “Ramazan boyunca merkez, doğu ve batı mahallerimizde 3 noktada her gün 2 bin 500-3 bin kişilik iftar çadırı kuracağız. Maddi durumu iyi olmayan vatandaşlarımıza 5 bin paket erzak yardımında bulunacağız. Belediye yanında geleneksel olarak düzenlediğimiz Ramazan Meydanı etkinliklerimizle Ramazanı Ramazan tadında kutlayacağız” dedi.
 “RAMAZAN’DA HER GÜN 3 AYRI NOKTADA İFTAR ÇADIRI KURACAĞIZ”
15 Mayıs Salı akşamı başlayacak Ramazan ayı ile ilgili açıklama yapan Başkan Yücel, iftar çadırlarının bu yıl da vatandaşlara hizmet edeceğini söyledi. Başkan Yücel; “Tüm Alanya halkının ve vatandaşlarımızın Ramazan-ı Şeriflerini tebrik ediyorum. İslam Alemine, ülkemize ve şehrimize hayırlar getirmesini diliyorum. Alanya Belediyesi olarak hazırlıklarımızı tamamladık. Merkez (Eşgilik), Doğu (Mahmutlar Düğün Salonu), Batı (Konaklı Saat Kulesi Meydan)’ da olmak üzere her gün 3 ayrı noktada 2 bin 500- 3 bin kişiye iftar çadırımızda yemek vereceğiz. Ayrıca engelli vatandaşlarımız için evlerine iftar yemeği hizmeti belediyemiz tarafından sağlanacak. Maddi durumu iyi olmayan 5 bin vatandaşımıza da belediyemizin erzak paketlerini ulaştıracağız.” dedi.
“BU YIL DA MANEVİ DEĞERLERİMİZİ RAMAZAN MEYDANLARINA TAŞIYACAĞIZ”
Ramazan aylarında büyük ilgi gören Ramazan Meydanı’nın bu yıl da kurulacağını söyleyen Başkan Yücel, açıklamalarına şöyle devam etti; “Ramazan boyunca her gün Belediye yanındaki alanda geleneksel hale gelen Ramazan Meydanı adı altında şenlik ve etkinlikler düzenleyeceğiz. Ramazanı Ramazan tadında yaşamak ve yaşatmak için, manevi değerlerimizi gelecek nesillere aktarmak için meddah, orta oyunu, Hacivat-Karagöz, Türk Sanat Müziği gibi etkinliklerimiz ve alanda da çeşitli ikramlarımız olacak.”
bir şekilde yaşamlarını sürdürebilmeleri için çalışmalar yapmaktayız. Alanya Belediyesi, engelli bireylerin hayatını kolaylaştıran uygulamaları ve çalışmalarıyla hem dünyada hem de Türkiye’de örnek bir kent olma yolunda ilerlemektedir. Türkiye’de sayılı merkezlerden birisi olan Engelsiz Yaşam Merkezimiz, Engelsiz Aracımız, Engelsiz Sanat Atölyemiz, Spor Merkezimiz, uzman ekibimiz ve engelsiz projelerimizle engelli birey ve çocuklarımıza en iyi şekilde hizmet vermeye devam ediyoruz. Sadece bu hafta değil her zaman engelli vatandaşlarımızın yanındayız” dedi.
 

CEVAP VER

lütfen yorumunuzu yazınız
lütfen adınızı yazınız