24068458_1509285609166606_3261549746377340490_oAlanya Belediyesi, Mahmutlar’da bulunan Atatürk ve Barbaros Caddeleri arasında yer alan (eski dere park) 485 metre uzunluğundaki 9.012 m2 alanda yapımı tamamlanma aşamasına gelen 3 yeni parkı vatandaşların hizmetine sunacak.
Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, yeşil alanların çoğaltılması ve vatandaşların sosyal yaşamlarını konforlu dinlenme alanlarında geçirmeleri için yapılan çalışmalarına devam ediyor.
Belediye ekipleri tarafından Mahmutlar’da bulunan  Atatürk ve Barbaros Caddeleri arasındaki 209, 211, ve 212 sokaklarda bulunan yeşil alan içerisinde yapımı bitme aşamasına gelen 3 yeni parkın hizmete sunulması için son rötuşları yapılıyor.
SESLİ BANKLAR VE SOKAK KÜTÜPHANESİ KURULACAK  
Şairler Parkı olarak adlandırılan ve Türk edebiyatının ünlü şairlerinin hayatları ve şiirlerinin olduğu panoların yer alacağı 251 metrelik yürüyüş yolunda Alanya’nın ilk sesli bankları kullanılacak. Bunun yanında 3130 m2’lik yeşil alan içerisinde sokak kütüphanesi de yer alacak. Sert zemin çalışmaları ve bitkilendirme işlemleri tamamlanan parkta şairler ile ilgili panolar ve diğer materyaller önümüzdeki günlerde yerleştirilerek vatandaşların hizmetine sunulacak.
YÜCEL: “VATANDAŞLARIMIZ DİNLENİRKEN ŞİİR DİNLEYEBİLECEKLER”
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, sesli bankların Mahmutlar’a renk katacağını vurgulayarak yapımı devam eden parklar için şunları söyledi; “Mahmutlar’da yeşil alanların sayısını arttırmaya devam ediyoruz. Atatürk ve Barbaros Caddeleri arasında yer alan bölgeye 3 yeni park yapıyoruz. Sert zemin çalışmaları ve bitkilendirme işlemleri tamamlandı. Şairler Parkı’na sesli banklar ve sokak kütüphanesi kuracağız. Vatandaşlarımız bu güzel parkımızda dinlenirken, sesli banklardan Türk Edebiyatımızın usta şairlerinin şiirlerini dinleyebilecekler.” dedi.
PARKLARDA KAFETERYA, AHŞAP OYUN GRUPLARI VE SPOR ALETLERİ OLACAK
Şairler Parkı’nın yanı sıra 191 ada batısındaki 2102 m2’lik yeşil alana ahşap görünümlü oyun grupları, dış mekân spor aletleri, masa tenisleri, oturma alanları olan bir park yapılacak. Hemen önünde yer alan 192 ada batısındaki 3780 m2’lik yeşil alanda ise içerisinde kafeterya, çocuk oyun grupları ve dinlenme alanları olan parkın yapımı tamamlandı.
Sert zemin çalışmaları ile bitkilendirme işlemleri tamamlanan parklar, oyun gruplarının konulmasıyla birlikte vatandaşların hizmetine sunulacak.