DSC_0360Mahmutlar ek Hizmet binasının önündeki büyük tabelanın sırrı ortaya çıktı. Bazı vatandaşların “Bu ucube neyin nesi, böyle tabela mı olur? Uçaktan mı görülecek bu tabela?” yorumları yapılırken, bazı vatandaşların ise, “Bu tabelanın içinde baz istasyonu saklıyorlar, hepimizi kanser yapacaklar” eleştirisini aldık. Alanya Belediyesi bu tabelanın sırrını ortaya koyarak Mahmutlar’daki tabelanın içinde ücretsiz Wi-Fi olduğunu açıkladı.
ALANYA’DA ON BİR NOKTADA Wİ-Fİ İSTASYONU VAR
Alanya Belediyesi, vatandaşlara sunduğu alt ve üst yapı hizmetlerinin yanı sıra günümüzün vazgeçilmez unsurlarından internet hizmeti de veriyor. Kurulan altyapı ile vatandaşlara 11 noktada ücretsiz Wi-Fi hizmeti veriyor.
Alanya Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Alanya’nın 11 ayrı noktasına kurmuş olduğu internet altyapısı ile vatandaşlara ücretsiz Wi-Fi hizmeti veriyor. Mahmutlar ek hizmet binası önü ile birlikte İskele Bölgesi, Damlataş100. Yıl Atatürk Parkı, DamlataşKleopatra Plajı, Kültür Merkezi, Emine Hacıkura Kütüphanesi, Atatürk Spor Salonu, Alanya Belediyesi Merkez Bina ve Ek Hizmet Birimleri, Alanya Belediyesi Nikah Salonu, ve Park, Gazipaşa Havaalanı ve Otogar bölgesi olmak üzere 11 noktada ücretsiz Wi-Fi hizmeti veriliyor.
“ÜCRETSİZ Wi-Fi HİZMETİNDEN YARARLANMAK ÇOK KOLAY”
Alanya Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü yetkilileri tarafından yapılan açıklamada ücretsiz Wi-Fi kullanım bilgileri şu şekilde verildi; “Belediyemizce vatandaşlarımıza sunulan ücretsiz Wi-Fi hizmetinden yararlanmak çok kolay. Telefonunuzun Wi-Fi özelliğini açtıktan sonra “Alanya Belediyesi Wi-Fi” isimli ağa bağlanmak için tıklıyorsunuz. Ardından güvenlik adımı için açılan sayfada telefon numaranız ile gerçekleştirdiğiniz kayıt işleminizin ardından kısa mesaj ile size özel şifreniz telefonunuza geliyor. Bu şifre ile aynı sayfada telefon numaranızın bulunduğu kısma Türk operatörlerde numaranızın başına ‘+90’ rakamını ekleyerek, yabancı hatlarda ise ilgili ülkenin alan kodunu ekleyerek (+905** *** ** **) numaranızı yazıyorsunuz. Şifre bölümüne ise kısa mesaj ile gelen şifreyi girdikten sonra bu hizmetten ücretsiz olarak yararlanmaya başlıyorsunuz.”