Mahmutlar’ı karasinekler bastı

Ana Sayfa » Haberler » Güncel » Mahmutlar’ı karasinekler bastı
Paylaş
Tarih : 18 Eylül 2017 - 11:03

sinekSosyal medyada Karasineklerle ilgili paylaşımda bulunan Mahmutlar Post Gazetesi sahibi Mesut İlhan’a cevap Antalya Büyükşehir Belediyesi İlaçlamadan sorumlu Mehmet Yıldız’dan geldi.

Mahmutlar Post Gazetesine gelerek Karasineklerin niçin yoğunlaştığını açıklayan

Yıldız, “Mahmutlar ve Alanya’daki karasinek istilasının Kurban Bayramı dolayısıyla kesilen kurbanların kanlarının dışarıya akıtılması ve hayvanın bağırsakları ile işkembelerinin üstü kapatılmadan dışarıya atılmasından kaynaklanıyor” dedi.

Mahmutlar Küçük Sanayi Kooperatifi yanında kesilen kurbanlıkların kanı ve bağırsaklarına karasineklerin hücum ettiğini belirten Yıldız, “Karasinekler Kurban bayramından sonra arttığını herkes biliyor. Mahmutlar’da dereler bile kurbanda kesilen hayvanların ayakları ve derilerine de rastladık. Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak 4 gündür sanayi bölgesinde karasinekler ile mücadele ederek ilaçlama yapıyoruz. Mahmutlar Barbaros Caddesi başta olmak üzere toplumun yoğun olduğu yerlerde karasinekle mücadelemiz sürecek. Halkımız bu konuda rahat olsun” dedi.

 

 

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

MAHKOD kuruluyor..
MAHKOD kuruluyor..

Yeter artık diyen Mahmutlar’lılar Dernek kurmaya karar verdi. Yedi kişiden oluşan kurucu üyeleri Dernekler masasına müracaatta bulundu. Mahmutlar’ın

Vah Karayolları vah
Vah Karayolları vah

Mahmutlar halkı Karayollarına isyan ediyor. D-400 Karayolu Belediye kavşağından Mahmutlar girişinde Karayollarının işgüzarlığıyla “öyle

Mahmutlar’da Golf sahası sevinci
Mahmutlar’da Golf sahası sevinci

ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, Rusya, Estonya ve Polonya’da toplam 22 golf sahası yapan Finlandiyalı Mimar LassiPekkaTilander’iALTSO’da ağırladı.

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI