10904_10152526371437856_9027306249079609098_nMahmutlar Belediyesi kapanmadan önce Moloz ve Bahçe budama atıklarını Perşembe günleri çöp konteynırları yanına bırakılır ve Mahmutlar Belediyesi Aracı persenolleri alarak çöpe atarlardı. Şimdi işler değişti.
Mahmutlarlı İrfan Kertili adlı vatandaş daha önceki yıllarda olduğu gibi Perşembe günü sitesinin bahçesindeki atıkları çöp konteynırının yanına bırakınca, Alanya belediyesine ait zabıta memurları gelerek, “kendi imkanların ile bu çöpü kaldır, kaldırmazsan 6500 TL ceza yazacağız’ derler. Bu uyarı üzerine Kertili sosyal paylaşım sitesindeki duvarına, “Madem kendi çöpümüzü kendimiz kaldıracağız, niçin çöp parası ödüyoruz?” diye sordu.
Kertilinin Sosyal paylaşım sitesindeki paylaşımı aynen şöyle;
“Değerli Alanya Belediyesi yetkilileri
Mahmutlar mahallesinde eskiden sitelerden çıkan bahçe temizlik çöpleri haftada bir belediyeden gelen bir kepçe ve bir kamyon sayesinde toplanırdı. Yanlış hatırlamıyorsam site görevlileri o gün tüm pislikleri toplar görevlilere teslim ederdi. Alanya Belediyesi bu uygulamayı kaldırmış ve sabah sabah bir zabıta görevlisi arkadas geldi bunları kendimin atması gerektiğini söyledi. Madem ben kendim atacağım neden biz çöp vergısı ödüyoruz? Neden ben siteme çöp bidonu alıyorum? Bu haftada bir Bahce çöplerini alma işi neden kalktı? Personel ve araç gereç yetersiz mi ? Belediyemizin bir an önce bu olayı aydınlatması dileğiyle saygılar. Bu arada sitemiz denize 250 metre ve yolumuz topraktır ve bu görüntü kaldırılmıştır…
KERTİLİ’NİN İSYANINA YORUMLAR ŞÖYLE OLDU
Mesut İlhan: Mahmutlar belediyesi yıllarca Perşembe günleri bu atıkları alırdı. Şimdi uygulamaya son verilmiş, birde ceza yazacaklarmış. Bu işe bir el atın, vatandaş feryadında haklı.
Irfan Kertili: Abi sabah zabıta geldi, ‘derhal kalksın’ dedi ‘kalmazsa 6500 cezası var’ dedi. Valla şaşırdım Mustafa Şahin döneminden beri her Perşembe alınırdı…. maalesef bi kepçe bi traktör çağırdık aldırdık…
Mesut İlhan: Garip Kodal, Hasan Basar ve Mustafa Keşoğlu, vatandaş isyanlarda siz sessiz seyrediyorsunuz. Böyle devam ederseniz sizi tüm Alanya’ya şikayet ederim bilesiniz.
Mustafa Keşoğlu: BŞB zabıtası gelene kadar Alanya zabıta görev yapacak, ama Mahmutlara bakınca seçimden sonra şunlar türedi, my petler, mısırcılar, portakalcılar, restaurantçılar tamamen caddeleri kapatmışlar, bunlar çok yanlış uygulamalar, lingonun ahırı gibi yol geçen hanı olmuş Mahmutlar ama kimsenin şüphesi olmasın, BŞB zabıtası göreve başlayınca bu sorunlar ortadan kalkacak, tabiki kendi görev alanlarında.
Mesut İlhan: Mahmutlar böyle bir 6 ay bekleyemez sayın Keşoğlu. Biraz basında sesinizi çıkarın.
TC Isa Erat: Mesut bey aynen size katılıyorum 4,5 yıldır sizin dediğiniz gibiydi şimdi ne oluyor.