manavgatta_liste_sevinci_h117707_a27f1Antalya’nın en büyük ilçelerinden biri olmasına karşın Alanya’dan hiçbir isme CHP ile AKP’de yer verilmezken, MHP adayının da ancak 5. sırada bulması şok etkisi yaratırken, Manavgat’tan tam 5 ismin AKP, CHP ve MHP’nin üst sıralarında yer almaları Manavgat’ta coşkuyla karşılandı.
TÜM Türkiye’nin aylardır merakla ve heyecanla beklediği milletvekili aday listeleri dün akşam saat 17.00’de Yüksek Seçim Kurulu’na verildi, akabinde kamuoyuna açıklandı. 29 Mart’ta önseçim yapan Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) Alanya’dan aday adayı olan Murat Özçelik, Osman Özcan ve Mevlüt Güven 14 kişilik aday listesinde kendilerine yer bulamazken, dün akşam açıklanan AKP ile MHP’nin aday listelerinde de Alanya şoku yaşandı. AKP’de Alanya’dan aday adayı olan Ali Kiriş, Ferdi Çakar, Habibe Gülden Özdil, Hasan Uğur, Hüsnü Akçalıoğlu, Mustafa Başak, Ömer Kocaman ve Övünç Özkan listede yer bulamadılar.
MANAVGAT TERCİHTE ZORLANACAK
MHP’de ise eski İlçe Başkanı Cafer Uyar’a seçilmesi zor görülen 5. sırada yer verilmesi tam bir soğuk duş etkisi yaratırken, yıllardır özellikle İl olma konusu başta olmak üzere her konuda Alanya ile yarışan komşu ilçe Manavgat’tan tam 5 ismin farklı partilerden ve seçilebilecek noktalardan aday gösterilmeleri Manavgat’ta adeta coşkuyla karşılandı. Alanya seçmeni hangi partiye ve kime neden oy vereceğini düşünmeye ve tartışmaya başlarken, Manavgat’ta ise ilk günden AKP’den İbrahim Aydın, CHP’den Niyazi Nefi Kara ve Devrim Kök, MHP’den ise Mehmet Günal, Tarkan Akıllı ve Adem Uslu’yu nasıl olup da toplu halde TBMM’ye gönderebileceklerinin hesabı yapılmaya başlandı.