Marco Polo restoran yandı

Ana Sayfa » Haberler » Asayiş » Marco Polo restoran yandı
Paylaş
Tarih : 30 Mart 2010 - 2:44

Mahmutlar’da elektrik kontağından çıkan yangın sonunda Büyük birlik Partisi (BBP Alanya İlçe Başkan Yardımcısı Sadullah Saltalı’ya ait restoran yandı.

 Mahmutlar’da 25.03.2010 tarihinde saat 22. 30 sıralarında meydana gelen yangında BBP Alanya İlçe Başkan Yardımcısı Sadullah Saltalı’ya ait iş yeri tamamen yanarken, yükselen alevler sonunda aynı binada 4 dairenin pencere ve balkonları yandı.

Barbaros Caddesi’nde bulunan Marco Polo adlı restoranda akşam 22. 30 sıralarında elektrik kontağı sonucu çıktığı belirlenen yangında aniden yükselen alevler işyerinde bulunan ahşap masa ve sandalyeleri tutuşturması ile büyüdü. Üst katlardaki balkon ve pencerelere sıçrayan yangın güçlükle kontrol altına alındı. Alanya, Oba, Kestel ve Mahmutlar belediyelerine ait 10 itfaiye aracı ve 30 itfaiye erinin müdahalesi ile söndürülen yangında can kaybı yaşanmadı. Yangını fark eden vatandaşların çığlıkları ile apartman boşaltılırken Mahmutlar Jandarma Karakolu olayla ilgili araştırma başlattı. Restoranda bulunan 3 piknik, 3 mutfak, 1 sanayi ve 3 oksijen tüpü ise itfaiyenin müdahalesi ile soğutularak işyeri dışına taşınması ile olası bir patlama engellendi. Çevre sakinleri ise uzun süre sokakta kalırken iş yerinde 2 saat soğutma çalışması yapıldı. Yangın sırasında olası bir felakete karşı ise 112 Acil Servis görevlileri soğutma çalışmasının sonuna kadar yangın alanında bekledi. Yangın sırasına Alanya Belediyesinde görevli bir itfaiye eri ise cam parçalarından dolayı ayağı kesilirken Alanya Devlet Hastanesinde ayakta tedavi edilerek taburcu edildi. Marco Polo Restaurant sahibi Sadullah Saltalı olay anından hemen sonra yakınlarının telefonu ikazı ile restaurantımın yandığını öğrendim ve hemen olay yerine gittim. İtfaiye yetkililerine göre yangın elektrik kontağından kaynaklanmış. Restaurantım şu anda işlek durumda değildi. Böyle bir sebepten yangının çıkmasını düşünemiyorum ve şuanda hiç kimsenden şüphelenmiyorum” dedi.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Kestel’de bir otelde 80 kişi zehirlendi
Kestel’de bir otelde 80 kişi zehirlendi

Kestel de bulunan bir otelde tatil yapan yerli turistlerin bazıları öğleden sonra fenalaşıp kusma ile mide bulantısı şikayetiyle hastaneye götürüldü.

Hırsızlar’dan canı yanan Refik amcanın isyanı
Hırsızlar’dan canı yanan Refik amcanın isyanı

Mahmutlar’da hırsızlık aldı başını gidiyor. Yaz aylarında otellerin Müşterilerini de hesaplarsak Mahmutlar’ın nüfusu 120 binleri buluyor.

 Suriyeliler’den olay üstüne olay
 Suriyeliler’den olay üstüne olay

Alanya’nın İncekum Mahallesi’nde 1 kişinin ağır yaralandığı bıçaklı kavgayla ilgili gözaltına alınan Suriyeli tutuklandı. Geçtiğimiz