Mart meclisinde gerginlik

Ana Sayfa » Haberler » Güncel » Mart meclisinde gerginlik
Paylaş
Tarih : 01 Mart 2010 - 16:02

1 Mart 2010 Pazartesi günü Mart Meclisi Başkan Ali Çelik Başkanlığı’nda tüm meclis üyelerinin katılımı ile gerçekleşti.

Meclis Toplantısı başladığı anda AK Parti Belediye Meclis üyesi Abdullah Pişkin, Başkan Ali Çelik’e bir önerge sundu. Önergede D-400 Karayolundaki yapılan çalışmalarla ilgili bilgi istemine Çelik’ten çok sert bir girişle “Kardeşim, sen ne bilgisi istiyorsun, Belediye’nin yetkili makamları var sadece meclis üyelerine değil, her vatandaşa bilgi verilir. Havdan şeylerle meclis meşgul etmeyin” dedi.

Daha sonra AK Partili Meclis üyeleri ile CHP’Lİ Meclis üyeleri tartıştı. Başkan Ali Çelik, müdahale ederek bunları meclis salonunda değil, kahvede konuşacaksınız, çardakta konuşacaksınız” dedi.

HALK EKMEK KARIŞTIRDI

Ağustos 2009 yılında Mahmutlar Beldesi’nde uygulanan Halk ekmek Mahmutlar’da gündem yaratmaya devam ediyor. 7 ay önce uygulamaya konulan halk ekmek ihalesi daha bir ay önce encümende görüşülmesi hukuki yönden tezat oluşturmuştur.

AK Parti Meclis Üyesi ve encümen üyesi Abdullah Pişkin, “Bir ay önce halk ekmekle ilgili encümen kararına “Yanlış iş yapıyorsunuz” diyerek şer koymuştum. Şimdi yeniden meclis kararı alıp ihaleyi encümene taşıma girişimlerine şiddetle karşıyım. Çünkü encümenin almış olduğu kararı encümen bozamaz ancak mahkeme bozar” dedi.

ÇELİK, “YANLIŞI DÜZELTECEĞİZ”

Başkan Çelik konu ile ilgili açıklamasında Halk ekmek yerlerinin 5 yıl kiraya verilmesi ve sayılarının artması ihalesinin encümene yetki verilerek yapılması gerek daha önceki Halk ekmekle ilgili encümen kararı yanlış olmuş, yanlışı düzelterek yeniden ihale yapacağız. Halk ekmekle ilgili şikâyetler olmuş, hâkim karşısında hesabımı verdim” dedi.

SAYARVE PİŞKİN KAPIŞTI

Meclis odasında CHP’li Sayar ile AK Partili Pişkin Konya yolu ile ilgili tartışmalarını yine gündeme getirdi. Çelik araya girerek, bu tartışmaları çardakta yapın, Çardağa ben gelirsem kimse orada duramaz” diyerek Çardakta toplanan siyasilere gözdağı verdi.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Siyasetçi fukarasıyız!
Siyasetçi fukarasıyız!

Büyükşehir yasası ile birlikte kapatılan Belediyemiz’den sonra sahipsiz kalan Mahmutlar’da işyerleri bir bir kapanmaya başladı. HSBC ve

Demir’i bükemediler
Demir’i bükemediler

Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası seçimi Nuri Demir’in zaferi ile sonuçlandı. Heyecanı dorukta olan seçimde Demir’in listesi en yakın rakibi

Sağlamel sağlam geliyor
Sağlamel sağlam geliyor

Alanya Elektrikçiler Elektronikçiler ve Sıhhi Tesisatçılar Odası Başkanı yeniden odaya aday oldu. Çok kalabalık bir ekip ile çalışmalarını