Mart meclisinde gerginlik

Ana Sayfa » Haberler » Güncel » Mart meclisinde gerginlik
Paylaş
Tarih : 01 Mart 2010 - 16:02

1 Mart 2010 Pazartesi günü Mart Meclisi Başkan Ali Çelik Başkanlığı’nda tüm meclis üyelerinin katılımı ile gerçekleşti.

Meclis Toplantısı başladığı anda AK Parti Belediye Meclis üyesi Abdullah Pişkin, Başkan Ali Çelik’e bir önerge sundu. Önergede D-400 Karayolundaki yapılan çalışmalarla ilgili bilgi istemine Çelik’ten çok sert bir girişle “Kardeşim, sen ne bilgisi istiyorsun, Belediye’nin yetkili makamları var sadece meclis üyelerine değil, her vatandaşa bilgi verilir. Havdan şeylerle meclis meşgul etmeyin” dedi.

Daha sonra AK Partili Meclis üyeleri ile CHP’Lİ Meclis üyeleri tartıştı. Başkan Ali Çelik, müdahale ederek bunları meclis salonunda değil, kahvede konuşacaksınız, çardakta konuşacaksınız” dedi.

HALK EKMEK KARIŞTIRDI

Ağustos 2009 yılında Mahmutlar Beldesi’nde uygulanan Halk ekmek Mahmutlar’da gündem yaratmaya devam ediyor. 7 ay önce uygulamaya konulan halk ekmek ihalesi daha bir ay önce encümende görüşülmesi hukuki yönden tezat oluşturmuştur.

AK Parti Meclis Üyesi ve encümen üyesi Abdullah Pişkin, “Bir ay önce halk ekmekle ilgili encümen kararına “Yanlış iş yapıyorsunuz” diyerek şer koymuştum. Şimdi yeniden meclis kararı alıp ihaleyi encümene taşıma girişimlerine şiddetle karşıyım. Çünkü encümenin almış olduğu kararı encümen bozamaz ancak mahkeme bozar” dedi.

ÇELİK, “YANLIŞI DÜZELTECEĞİZ”

Başkan Çelik konu ile ilgili açıklamasında Halk ekmek yerlerinin 5 yıl kiraya verilmesi ve sayılarının artması ihalesinin encümene yetki verilerek yapılması gerek daha önceki Halk ekmekle ilgili encümen kararı yanlış olmuş, yanlışı düzelterek yeniden ihale yapacağız. Halk ekmekle ilgili şikâyetler olmuş, hâkim karşısında hesabımı verdim” dedi.

SAYARVE PİŞKİN KAPIŞTI

Meclis odasında CHP’li Sayar ile AK Partili Pişkin Konya yolu ile ilgili tartışmalarını yine gündeme getirdi. Çelik araya girerek, bu tartışmaları çardakta yapın, Çardağa ben gelirsem kimse orada duramaz” diyerek Çardakta toplanan siyasilere gözdağı verdi.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

14 yaşındayız
14 yaşındayız

20 TEMMUZ 2004 yılında yayın hayatına başlayan Gazetemiz Mahmutlar Post, 14. yılına 2 gün sonra giriyor. Dile kolay iki gün sonra 14 yaşında

 Gökbel’e gidiyoruz
 Gökbel’e gidiyoruz

On binlerce kişinin sabırsızlıkla beklediği ‘14. Geleneksel Gökbel Yağlı Pehlivan Güreşleri’ bu hafta sonu gerçekleşecek. Cumartesi akşamı

Türel’den on numara hizmet
Türel’den on numara hizmet

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Alanya’daki en önemli sosyal hizmet yatırımlarından biri olan Hasta Yakınları Sosyal ve Kültürel