Meclise çok isim var

22 bin seçmenli Mahmutlar’dan Alanya Belediyesi’ne Başkan adayı çıkmıyor. Mahmutlar’dan Belediye Meclis üyesi sayısı oldukça fazla. Şimdi merak ediliyor. Kimler Meclis üyesi olabilir, hangi sıralarda yer alabilir.

35 bin nüfuslu 22 bin seçmenli Mahmutlar’da Alanya Belediyesi Başkanlığı için aday çıkmazken Belediye Meclis üyeliği için izdiham yaşanıyor. Kamuoyundaki dedikodulara göre siyasi partiler adaylarını netleştirmeden Mahmutlar’da Meclis üyeliği için çalışmalara başlandı bile.

“ÜÇ AŞAĞI, BEŞ YUKARI, ADAYLAR BELLİ”

CHP-İYİ Parti ittifakı kamuoyunda en fazla sözü edilirken, AK Parti ve MHP’nin ittifakını liderler kapadı. MHP’nin adayının Adem Murat Yücel olarak kesinleşmese de kamuoyundaki algı net gibi. AK Parti’nin adayı Mustafa Toklu, Mehmet Şahin ve Hayri Çavuşoğlu arasında kalırken, CHP-İYİ Parti’nin ittifak adayı Abdullah Sönmez olarak kamuoyunda yerini aldı.

MECLİSE ADAY ÇOK

Kamuoyunda Alanya Belediyesi’ne Mahmutlar’dan Meclis üyesi aday adayı olması düşünülen çok isim var ama partiler Mahmutlar’dan listelerine kaç isim yazar bunu şimdilik bilen yok. Kamuoyunda Meclis için ismi geçen isimlerden Muhammet Bağışlar, Yılmaz Bağışlar, Abdullah Pişkin, Cengiz Uğurkutu, Garip Kodal, Garip Uçak, Emrah Yeşilkaya, Kayhan Balta, Mehmet Çatal, Mustafa Durusoy, Hakan Ilmaz, İbrahim Sayar, Murat Can, Savaş Çelik, Emre Kodal,  Hüsamettin Akyüz,  Hasan Canan, Ahmet Ünlü, Murat Topcu gibi isimler yer alırken bu isimlere siyasi partiler hangi sıralarda yer verecek. Mahmutlar’a 2014 yerel seçimlerde 9-10-14.’ncü sıralar yer verildi ve Mahmutlar halkı bu sıralara büyük tepkiler göstermişlerdi.